J.Kazlausko pageidavimą išgirdo graikai

2013 08 28 20:58
Per rungtynes su graikais naudingiausiai iš lietuvių kovojo M.Kalnietis (kairėje). Erlendo Bartulio (LŽ) nuotrauka

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas, sunerimęs, jog prieš Europos čempionatą jo komanda per draugiškas rungtynes nė sykio nepralaimėjo, gali lengviau atsikvėpti.

Per kontrolinių varžybų seriją devynias pergales iš eilės iškovoję Lietuvos krepšininkai pirmąsyk suklupo trečiadienį Atėnuose per „Akropolio taurės“ turnyro rungtynes. Mūsų komandą 80:62 (20:13, 19:18, 21:20, 20:11) įveikė turnyro šeimininkai graikai.

„Nemanau, kad mes labai gerai rungtyniaujame. Galbūt varžovai su mumis prasčiau sužaidė, buvo ir silpnesnių oponentų. Tai kiek kelia nerimą, nes nemanau, jog yra gerai važiuoti į čempionatą nepralaimėjus“, – po antradienio pergalės Graikijoje prieš italus (79:63) sakė J.Kazlauskas.

Pirmą „Akropolio taurės“ turnyro dieną po lietuvių rungtyniavę graikai taip pat pasiekė pergalę – 88:71 įveikta Bosnijos ir Hercegovinos komanda. O trečiadienį po Graikijos rinktinės kojomis atsidūrė ir iki tol pergalingai rungtyniavusi J.Kazlausko komanda. Europos pirmenybėms besirengiantiems graikams tai buvo aštuntoji pergalė per dešimt kontrolinių rungtynių.

Trečiadienio rungtynėms J.Kazlauskas nusprendė neregistruoti Darjušo Lavrinovičiaus ir Tomo Delininkaičio. Susitikimo pradžioje rezultatas buvo palankus mūsiškiams (7:4), bet netrukus Lietuvos krepšininkai penkių minučių atkarpą pralaimėjo 3:12 ir po pirmų dešimties minučių atsiliko 13:20. Dar didesnis chaosas vyko antrame kėlinyje. Mūsiškiai dažnai klydo, o tuo naudodamiesi graikai įpusėjus ketvirčiui turėjo jau 17 taškų pranašumą (33:16). Tiesa, dar iki ilgosios pertraukos J.Kazlausko auklėtiniai sugebėjo jį sumažinti (31:39), o trečiame kėlinyje priartėjo iki keturių taškų (39:43). Tokį patį deficitą (60:64) lietuviai turėjo ir ketvirtojo kėlinio pradžioje, tačiau kitomis progomis priartėti prie varžovų mūsiškiai nepasinaudojo. Tuo labiau, jog situaciją apsunkino Jono Valančiūno nesportinė pražanga, ją išnaudodami šeimininkai atitrūko dviženkliu skirtumu.

Lietuvos komandai taškų pelnė Mantas Kalnietis (13), Martynas Pocius (11), Jonas Mačiulis (9), Linas Kleiza (7), J.Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas (po 6), Robertas Javtokas (4), Mindaugas Kuzminskas (3), Renaldas Seibutis (2) ir Vytenis Čižauskas (1). Graikijos ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Georgas Printezis (23) ir Vassilis Spanoulis (12).

„Akropolio taurės“ turnyrą lietuviai šiandien (18.30 val.) baigs rungtynėmis su bosniais.