J.Mačiulio atstovaujama "Panathinaikos“ išsigelbėjo Belgrade

2013 11 02 12:51

Atėnų „Panathinaikos“ (2-1) ekipa po 45 minutes trukusios dramatiškos kovos išvengė antrojo pralaimėjimo Eurolygos turnyre. Puikiai lemiamas minutes sužaidę Graikijos čempionai po pratęsimo 90:86 (22:26, 11:22, 15:8, 26:18, 16:12) nugalėjo be pergalių liekančią turnyro debiutantę Belgrado „Crvena Zvezda“ (0-3) ekipą.

Iškovoti pergalę „Panathinaikos“ galėjo ir be pratęsimo, tačiau per paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę neišlaikė susikrauto 4 taškų pranašumo (73:69) ir likus žaisti 10,7 sekundės leido Blake'ui Schilbui tritaškiu išlyginti rezultatą (74:74).

Pratęsimą „Panathinaikos“ krepšininkai pradėjo dviem Michaelo Bramoso ir Jono Mačiulio tritaškiais bei įgytą 4 taškų pranašumą išlaikė iki finalinės mačo sirenos.

Itin naudingai rungtyniavęs Mačiulis buvo vienas svarbiausių Graikijos čempionų pergalės kalvių. Per pirmuosius tris kėlinius 5 taškus pelnęs puolėjas iššovė tada, kai Atėnų klubui labiausiai reikėjo.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui dvi sėkmingas atakas surengę „Crvena Zvezda“ krepšininkai pirmavo 14 taškų skirtumu (62:48), tačiau jaunojo graiko Niko Pappaso bei Mačiulio pastangomis „žalieji“ likvidavo deficitą.

„Panathinaikos“ spurtavo 12:2 ir priartėjo iki 4 taškų (64:60), o Mačiuliui pridėjus baudos metimą skirtumas sumenko iki trijų. Netrukus lietuvis perėmė kamuolį ir greitoje atakoje suteikė Pappasui progą pelnyti du taškus su pražanga, po kurių svečiai pirmą kartą nuo pirmojo kėlinio išsiveržė į priekį (69:67).

Pasiekti persilaužimą graikai galėjo dar trečiajame kėlinyje, kurį pradėjo pelnydami 12 taškų be atsako ir iš 15 taškų deficito palikdami tris (45:48). Tačiau serbai jų paleisti neketino. Pirmuosius taškus tik penktąją kėlinio minutę pelnę šeimininkai smogė atgal 8:1 ir susigrąžino dviženklį pranašumą (56:46).

Mačiulis nugalėtojams per 34 minutes pelnė 16 taškų (1/2 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 5/6 baudų) atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas, po 3 sykius suklydo ir prasižengė bei surinko 17 naudingumo balų.

Ilgiau už lietuvį rungtyniavo tik 36 minutes aikštėje praleidęs Dimitris Diamantidis.

Kitas Eurolygos rungtynes „Panathinaikos“ lapkričio 7 d. žais Kretos saloje su Krasnodaro „Lokomotiv“ klubu.

„Crvena Zvezda“: Blake'as Schilbas 19, Charlesas Jenkinsas 17, Jaka Blažičius 14, Raško Katičius 12, Ivanas Radenovičius 10.

„Panathinaikos“: Nikos Pappas 24, Jonas Mačiulis 16, Mike'as Batiste'as 13, Dimitris Diamantidis 12 (9 rez. perd.), Michaelas Bramosas 9.