J.Mačiulio benefisas „Panathinaikos“ atnešė pergalę

2013 01 17 9:03
J.Mačiulis per 22 minutes pelnė 28 taškus, atkovojo 1 kamuolį, išprovokavo 4 pražangas, 1 sykį suklydo ir 3 kartus prasižengė. / AFP/Scanpix nuotrauka

Jonui Mačiuliui trūko vos vieno naudingumo balo iki geriausių karjeros rungtynių Eurolygoje, tačiau jo vedama Atėnų „Panathinaikos“ (3-1) komanda iškovojo pergalę.

Graikijos vicečempionai išvykoje 79:73 (23:23, 22:16, 20:17, 14:17) įrodė pranašumą prieš Berlyno ALBA (0-4) ekipą ir paliko ją be pergalių.

Geriausią karjeros mačą puolėjas yra sužaidęs 2010 m. lapkričio 11 d., kuomet susitikime su Valensijos „Basket“ ekipa surinko 28 naudingumo balus. Tuo tarpu iki rezultatyviausių rungtynių lietuviui taip pat pritrūko vieno taško. 2009 m. sausio 8 d. jis į Nansi SLUC komandos krepšį įmetė 29 taškus.

Visgi Mačiulis pagerino vieną rekordą – pataikė šešis tritaškius. Iki tol daugiausiai per vienas rungtynes aukštaūgis buvo sumetęs prieš ketverius metus, kuomet į tos pačios SLUC krepšį įsūdė penkis tolimus metimus.

Mačiulis iš viso per 22 minutes pelnė 28 taškus (2/2 dvitaškių, 6/8 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo 1 kamuolį, išprovokavo 4 pražangas, 1 sykį suklydo, 3 kartus prasižengė bei surinko 27 naudingumo balus.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui svečiai turėjo solidžią 8 taškų persvarą (68:60), tačiau Nihadas Djedovičius ir Deonas Thompsonas atitinkamai tritaškiu ir dvitaškiu ją nukirpo iki 3 taškų (65:68).

Į tai Jamesas Gistas ir Mačiulis atsakė tolimais šūviais ir dar labiau padidino graikų pranašumą (74:65). Likus žaisti pusė minutės komandas teskyrė 4 taškai (77:73), bet Marcusas Banksas realizavo dvi baudas ir įtvirtino „Panathinaikos“ pergalę.

Vokiečiai ženkliai laimėjo kovą dėl kamuolių (35:25), tačiau tiek dvitaškius (45 proc. prieš 63 proc.), tiek tritaškius (34 proc. proeš 46 proc.) mėtė prasčiau.

ALBA: Nihadas Djedovičius 21 (4/5 trit.), Deonas Thompsonas 16, Derrickas Byarsas 8, Heiko Schaffartzikas 7.

„Panathinaikos“: Jonas Mačiulis 28 (6/8 trit.), Roko Leni Ukičius 14 (4/4 dvit.), Jamesas Gistas 10, Jasonas Kapono 8, Sofoklis Schortsanitis 7.

Kitas rungtynes „Panathinaikos“ namuose žais su Madrido „Real“ ekipa. Tuo tarpu ALBA pirmąją pergalę iškovoti savo aikštėje bandys su Bambergo „Brose Baskets“ komanda.