J. Smitho debiutas paženklintas „Rockets“ pergale per pratęsimą

2014 12 27 9:08
Reuters/Scanpix nuotrauka

Nepaisant Josho Smitho atvykimo Donatas Motiejūnas Hiustono „Rockets“ (21-7) akistatą išvykoje su Memfio „Grizzlies“ (21-8) pradėjo starto penkete, o svečiai po 53 minučių kovos išsivežė pergalę 117:111 (24:31, 26:26, 29:24, 25:23, 13:7).

Antrajame ketvirtyje „Grizzlies“ ėmė bėgti nuo varžovų (47:34), bet situaciją svečiams stabilizuoti leido sėkmingas Smitho ir Jameso Hardeno žaidimas puolime.

Po didžiosios pertraukos „Rockets“ pavijo aikštės šeimininkus (73:73), o jau ketvirtojo kėlinio pradžioje 5 iš eilės Corey Brewerio taškai suteikė persvarą – 84:81.

Dukart iš toli pataikęs Jasonas Terry Hiustono ekipos pranašumą pakėlė iki dešimties – 98:88, bet per likusias 4 minutes „Grizzlies“ parodė tvirtą charakterį.

Pusantros minutės trukęs spurtas baigėsi Vince‘o Carterio tolimu metimu, kuris išvedė šeimininkus į priekį (101:100). Dvitaškį pataikęs Smithas nutraukė „Rockets“ tylą, tačiau tas pats Carteris vėl pataikė tritaškį (104:102).

Pratęsimą išplėšė po krepšiu prasiveržęs Hardenas, o paskutinioji „Grizzlies“ ataka pasibaigė netaikliu Carterio metimu.

Per pratęsimą „Rockets“ 8 iš 13 taškų pelnė baudų metimais, kuriuos per papildomą laiką metė be klaidų. O „Grizzlies“ apskritai pelnė tik 7 taškus.

Motiejūnas per 30 minučių pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškiai), atkovojo 6 kamuolius, pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus ir 2 blokus bei tiek pat sykių suklydo.

31 minutę ant parketo praleidęs Smithas debiutavo pelnydamas 21 tašką ir atkovodamas 8 kamuolius.

„Kai esi daug metų rungtyniaujantis profesionalas, tokie debiutai problemų nesudaro. Komandos draugai man labai pagelbėdavo, kai aikštelėje atrodžiau pasimetęs“, – po rungtynių kalbėjo krašto puolėjas.

Grizzlies“: Marcas Gasolis 29, Beno Udrihas 17, Quincy Pondexteris 14, Michaelas Conley 11.

Rockets“: Jamesas Hardenas 32 (10 rez. perd.), Joshas Smithas 21, Trevoras Ariza 15 (10 atk. kam.), Corey Breweris 13.