J. Tamulio tritaškių lietus paskandino „Lietkabelį“

2015 02 09 20:38
Justas Tamulis lkl.lt nuotrauka

BEKO-LKL čempionate svarbią pergalę iškovojo „Nevėžio“ (4-21) ekipa. Mindaugo Budzinausko auklėtiniai namuose 87:84 (30:22, 19:14, 21:23, 17:25) įveikė „Lietkabelio“ (8-18) komandą.

Po keturių Vaidoto Volkaus taškų aikštelės šeimininkai pirmavo (8:4), tačiau taiklus Dainiaus Šalengos tritaškis išvedė svečius į priekį (8:9). Marcusas Monroe ir Ivanas Nelyubovas apsikeitė dvitaškiais su pražanga, o V.Volkus tritaškiu sugrąžino pranašumą „Nevėžio“ ekipai (14:11). Po dar vienos sėkmingos aikštelės šeimininkų atkarpos skirtumas šoktelėjo iki 8-ių taškų (19:11). Aikštelėje pasirodęs Justas Tamulis pelnė 8-is taškus iš eilės (30:20). Po pirmojo kėlinio „Nevėžis“ pirmavo 30:22.

Svečiai buvo priartėję, tačiau J.Tamulis ir vėl pataikė iš toli (33:26). Po Juricos Žužos nesportinės pražangos aikštelės šeimininkai vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (37:26). „Lietkabelis“ ir toliau strigo puolime, o šia situacija pasinaudoję „Nevėžio“ krepšininkai įgijo solidžią persvarą (44:26). Ketvirčio pabaigą šiek tiek sėkmingiau sužaidė svečiai, tačiau po pirmos rungtynių pusės pirmavo Kėdainių ekipa 49:36.

Trečio ketvirčio pradžioje ekipos keitėsi taikliomis atakomis ir aikštelės šeimininkai toliau išsaugojo saugią persvarą (55:42). Dainius Šalenga pataikį iš toli, Evaldas Žabas pridėjo dvitaškš ir Mindaugas Budzinauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (57:47). M.Monroe tritaškis vėl padidino Kėdainių ekipos persvarą (62:50). Kėlinio pabaigoje svečiams buvo pavykę priartėti, tačiau M.Monroe pelnė 5-taškus iš eilės ir prieš lemiamą kėlinį „Nevėžis“ pirmavo 70:59.

Egidijus Dimša ir J.Žuža sumažino atsilikimą iki 8-ių taškų (72:64). J.Tamulis vėl buvo taiklus iš toli, Joshua Crawrodas pridėjo dvitaškį ir skirtumas vėl išaugo (77:66). E.Dimša ir D.Šalenga likus žaisti 4 minutes sugrąžino intrigą (77:74). Šeši iš eilės Jakovo Vladovičiaus taškai išlygino rezultatą (80:80). Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei Lukas Brazdauskis padidino pranašumą iki trijų taškų (84:81). Darius Griškėnas realizavo tik vieną baudos metimą (84:82). Chaotiškoje rungtynių pabaigoje „Lietkabelio“ krepšininkai apsigynė, tačiau iš karto prarado kamuolį, o pergalę dėjimu įtvirtino R.Davisas. Per likusį laiką komandos apsikeitė taškais ir pergalę iškovojo „Nevėžis“ – 87:84.

„Nevėžis“: J.Tamulis 27 (4/6 dvit., 5/8 trit.), M.Monroe (6 rez. perd.) 17, J.Crawford 10, V.Volkus 9, R.Camphoras bei T.Davisas po 8.

„Lietkabelis“: J.Vladovičius 15, D.Šalenga 14, E. Dimša (7 atk. kam., 5 rez. perd) 12, E.Žabas 11, I.Nelyubovas 10.