J. Valančiūną Niujorke sustabdė pražangos

2015 03 01 10:34
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Sėkmingai žaidusiam Jonui Valančiūnui dėl išnaudotų pražangų mačas baigėsi anksčiau laiko, o be jo likusi Toronto „Raptors“ (37-22) komanda patyrė penktąjį pralaimėjimą iš eilės.

Dwane'o Casey auklėtiniai praėjusią naktį išvykoje 98:103 (15:22, 32:28, 24:25, 27:28) turėjo pripažinti Rytų konferencijos autsaiderių – Niujorko „Knicks“ (12-46) žaidėjų pranašumą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po šešių Valančiūno taškų paeiliui „Raptors“ deficitas sumažėjo iki minimalaus (77:78), tačiau tuomet aikštės šeimininkai laimėjo „sausą“ atkarpą 10:0 bei įgijo dviženklę persvarą (90:79).

Tada Greivisas Vasquezas smeigė du tritaškius paeiliui, Louisas Williamsas pridėjo dvitaškį ir „Raptors“ atsilikimas tapo perpus mažesnis (92:97), bet likus kiek daugiau nei tris minutes Valančiūnas prasižengė šeštą kartą bei Kanados klubas liko be pagrindinio vidurio puolėjo.

Visgi rankų nenuleidę svečiai pradėjus tiksėti paskutinei minutei kilo į lemiamą šturmą – DeMaras DeRozanas ir Williamsas sėkmingai realizavo baudų metimus, Patrickas Pattersonas varžovų klaidą pavertė taškais ir komandas skyrė vos du taškai (100:98).

Po pertraukėlės Langstonas Galloway smeigė tritaškį, DeRozanui atsakyti tuo pačiu nepavyko bei iniciatyvą savo rankose išlaikę „Knicks“ žaidėjai šventė pergalę (103:98).

Susitikimą starto penkete pradėjęs 22-ejų „centras“ iš Lietuvos aikštėje praleido 28 minutes, pelnė 16 taškų (6/8 dvitaškiai, 4/6 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, 6 sykius prasižengė bei surinko 14 naudingumo balų.

Pagal pastarąjį rodiklį Valančiūnas Kanados komandoje buvo antras. Jį minimaliai aplenkė Louisas Williamsas, kurio sąskaitoje – 15 naudingumo balų.

„Knicks“: Timas Hardaway 22, Andrea Bargnani 19, Aleksejus Švedas 15, Louisas Amundsonas 9, Cole'as Aldrichas 9, Cleanthony Early 9, Lance'as Thomasas 8.

„Raptors“: Louisas Williamsas 22, Jonas Valančiūnas 16 (8 atk. kam.), Greivisas Vasquezas 14, Jamesas Johnsonas 14, DeMaras DeRozanas 13 (3/15 metimai), Patrickas Pattersonas 10.