J. Valančiūnas padėjo „Raptors“ nugalėti autsaiderius

2015 03 23 8:45
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Jonas Valančiūnas pasiekė 21-ąjį šiame sezone dvigubą dublį, o jo atstovaujama Toronto „Raptors“ (42-28) ekipa susitvarkė su NBA lygos autsaideriais. Dwyane‘o Casey auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 106:89 (27:23, 29:18, 18:25, 32:23) pranoko Niujorko „Knicks“ (14-56) krepšininkus.

Toronto ekipa antrame mače iš eilės vertėsi be pagrindinio įžaidėjo Kyle'o Lowry, kuris negali rungtyniauti dėl nugaros skausmų.

Pirmuosius taškus šiame mače pelnė Jonas Valančiūnas, o jo klubas jau po pirmųjų dviejų minučių užtikrintai pirmavo 10:2. Po Valančiūno dvitaškio kėlinio viduryje „Raptors“ dar pirmavo 21:12, tačiau Aleksėjaus Švedo vedami svečiai iš Niujorko atsitiesė ir kėlinio pabaigoje prisivijo – 23:27.

Antrojo kėlinio pradžioje „Raptors“ vėl pradėjo bėgti į priekį ir įgijo dviženklį pranašumą – 37:27. Dviženklis skirtumas tarp komandų išsilaikė iki didžiosios pertraukos. Antrojoje kėlinio dalyje nuo suolelio pakilęs Valančiūnas atkovojo 4 kamuolius ir padėjo savo komandai įgyti 17 taškų persvarą – 54:37.

Po didžiosios pertraukos „Knicks“ krepšininkai išbėgo į aikštelę nusiteikę pakeisti mačo eigą. Dereko Fisherio auklėtiniai spurtavo 9:2 ir priartėjo 50:58. Šį spurtą sustabdė Valančiūno dvitaškis, iniciavęs atsakomąjį „Raptors“ spurtą 9:1, kuris įpiusėjus kėliniui leido šeimininkams susigrąžinti solidžią persvarą – 67:50. Permainingas kėlinys baigėsi dar vienu „Knicks“ spurtu 7:0, prieš lemiamą ketvirtį leidusiu sumažinti deficitą iki vienžeklio skaičiaus.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje klubai žaidė taškas į tašką, tačiau jam įpusėjant „Raptors“ krepšininkai vėl ėmėsi inciatyvos bei spurtavę 10:0 įgijo rekordinę 18 taškų persvarą – 90:72. Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas – „Knicks“ visiškai atidavė varžovams žaidimo kontrolę ir buvo priversti pripažinti jų pranašumą.

Valančiūnas per 27 minutes pelnė 17 taškų (6/12 dvitaškiai, 5/5 baudos), sugriebė 10 atšokusių kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, 2 kartus suklydo ir 4 kartus pažeidė taisykles.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 23, Tyleris Hansbrough 18, Jonas Valančiūnas 17 (10 atk. kam.), Louisas Williamsas 13, Greivis Vasquezas 12, Terrence‘as Rossas 11.

„Knicks“: Lance‘as Thomasas 24, Andrea Bargnani 16, Aleksėjus Švedas, Langstonas Galloway ir Shane‘as Larkinas (8 rez. perd.) po 9, Cole‘as Aldrichas 8 (9 atk. kam.).