J.Valančiūnas pasiekė NBA karjeros rekordą

2013 12 28 10:02
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įspūdingą dvigubą dublį atlikęs Jonas Valančiūnas padėjo savo komandai iškovoti pergalę.

Penktadienį Toronto "Raptors" (12/15) svečiuose 95:83 (18:25, 22:24, 26:22, 29:12) įveikė antrąją nesėkmę iš eilės patyrusią Niujorko "Knicks" (9/20) ekipą.

Be praeitame mače traumas patyrusių Carmelo Anthony ir Raymondo Feltono žaidę aikštės šeimininkai kontroliavo žaidimą trijuose ketvirčiuose, tačiau palūžo paskutiniame. Iki susitikimo pabaigos likus 2 minutėms J.Valančiūnas įdėjo kamuolį su varžovo pražanga ir padidino svečių pranašumą iki dviženklio, o viso per lemiamą kėlinį surinko 7 taškus.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas rungtynes pradėjo starto penkete, per 36 minutes pelnė 16 taškų (7/11 dvit., 2/4 baudų), sugriebė net 18 kamuolių (7 - puolime), blokavo varžovo metimą, tačiau pats gavo du blokus, po 4 kartus suklydo ir prasižengė.

Rezultatyviau už J.Valančiūną jo komandoje žaidė tik 25 taškus surinkęs DeMaras DeRozanas. 15 taškų pridėjo Kyle'as Lowry (11 rez. perd.), po 11 - Terence'as Rossas ir Johnas Salmonsas.

Pralaimėjusiems Andrea Bargnani (12 atk. kam., 2 bl.) pelnė 18, J.R.Smithas (7 atk. kam.), 6 rez. perd.) - 17, Beno Udrihas (10 rez. perd., 4 per. kam.) ir Timothy Hardaway Jr. (4/5 trit.) - po 15 taškų. Tiesioginio J.Valančiūno oponento Tysono Chandlerio sąskaitoje - 7 taškai, 6 atkovoti kamuoliai ir 2 blokuoti metimai per 32 minutes.