J.Valančiūnas sužaidė rezultatyviausias karjeros NBA rungtynes

2015 01 13 9:31
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

31 tašką pelnęs Jonas Valančiūnas sužaidė rezultatyviausias rungtynes per savo karjerą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate, tačiau Toronto „Raptors“ (25-12) namuose 111:114 (32:20, 28:28, 23:34, 28:32) turėjo pripažinti Detroito „Pistons“ (14-24) ekipos pranašumą.

Ant parketo vidurio puolėjas iš Lietuvos praleido daugiausiai laiko komandoje – 36 min., ir krepšį atakavo beveik tobulai. Valančiūnas pataikė 14 iš 15 mestų dvitaškių ir 3 iš 4 baudų bei sugriebė 12 atšokusių kamuolių. Taip pat Jonas 4 kartus prasižengė ir 2 sykius suklydo. Į savo sąskaitą „centras“ įsirašė 36 naudingumo balus.

Nepaisant puikaus lietuvio žaidimo ir sėkmingo „Raptors“ starto (po 24 min. šeimininkai pirmavo 60:48), „Pistons“ aikštėje turėjo savo kozirį. Juo tapo įžaidėjas Brandonas Jenningsas, surinkęs 34 taškus ir po mačo sulaukęs savo komandos liaupsių.

„Brandonas buvo neįtikėtinas. Jis tiesiog užsimetė mus ant savo sprando ir ištempė į pergalę. Taip gerai žaidžiančio jo nemačiau nuo debiuto lygoje“, – teigė „Pistons“ treneris Stanas Van Gundy.

Tuo metu pats Jenningsas aiškino, kad buvo itin motyvuotas siekti revanšo po gruodžio 19 d., kuomet „Raptors“ fanai užpildė Detroito areną ir stebėjo, kaip kanadiečiai iškovoja pergalę išvykoje 110:100.

„Po to mačo vaikinai buvo nusivylę. Mes norėjome atvykti čia ir padaryti tą patį, ką „Raptors“ padarė Detroite“, – sakė nugalėtojų įžaidėjas. Ypač sėkmingai Jenningsas sužaidė trečiajame kėlinyje, per kurį pelnė 15 iš 34 savo taškų, padėjo „Pistons“ pasivyti šeimininkus ir perimti iniciatyvą.

„Jis įsibėgėjo po pertraukos, trečiajame kėlinyje, kuomet mums to labiausiai reikėjo“, – pažymėjo Jenningso komandos draugas Jodie Meeksas.

„Raptors“ strategas Dwane`as Casey po pralaimėjimo savo auklėtinius plakė dėl didelio klaidų skaičiaus – šeimininkai prarado 18 kamuolių (svečiai – 8). „Kuomet suklysti tiek daug kartų žaisdamas su gera komanda, tu tiesiog pakiši koją pats sau“, – konstatavo Casey, kurio ekipa suklupo 4 kartą per pastaruosius 5 mačus.

Nors komanda pralaimėjo, asmeniškai Valančiūnas šios rungtynes turėtų įsiminti ilgam. Savo rezultatyvumo už Atlanto rekordą Jonas pagerino 4 taškais. Ankstesnį rezultatyviausią savo mačą jis buvo sužaidęs 2014-ųjų lapkričio 27 d., kuomet per susitikimą su Fynikso „Suns“ pelnė 27 taškus.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 31 (14/15 dvit., 3/4 baud., 12 atk. kam.), Greivis Vasquezas 16, Lou Williamsas 15, Terrence`as Rossas 12, Amiras Johnsonas 12 (10 atk. kam.), Jamesas Johnsonas 11.

„Pistons“: Brandonas Jenningsas 34 (7/14 dvit., 4/8 trit., 8/9 baud., 10 rez. perd.), Gregas Monroe 22 (10 atk. kam.), Jodie Meeksas 13, Jonas Jerebko 10.

Valančiūno žaidimo epizodai:

Puikus Motiejūno pasirodymas

Į muštynes su Kevinu Garnettu įsivėlęs Dwightas Howardas išprovokavo oponento diskvalifikaciją, o Hjustono „Rockets“ (27-11) išvykoje 113:99 (37:28, 23:24, 26:18, 27:29) nugalėjo Bruklino „Nets“ (16-22).

Per 37 min. 18 taškų pelnęs (7/10 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/2 baudos) ir 11 kamuolių atkovojęs Donatas Motiejūnas pagal rezultatyvumą nugalėtojų gretose buvo antras. Lietuvį pranoko tik 30 taškų surinkęs ir krepšį labai taikliai atakavęs (5/6 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai) „Rockets“ lyderis Jamesas Hardenas.

Galima teigti, kad mačo kulminacija įvyko jau pačioje pirmojo kėlinio pradžioje – sužaidus kiek daugiau nei 4 min. susimušė du patyrę abiejų komandų aukštaūgiai. Po Garnetto pražangos Howardas kepštelėjo varžovui į pilvą, o šis per akimirką „užsiliepsnojo“ ir atsakė ne tik kamuolio švystelėjimu į varžovą, bet ir smūgiu galva į galvą. Įniršusius krepšininkus teko skirti arbitrams ir komandos draugams.

Garnettas arbitrų buvo pripažintas agresoriumi ir išvytas iš aikštės, o Howardas iš balos išlipo praktiškai sausas – jam tebuvo skirta techninė pražanga.

Po šio incidento „Nets“ atsidūrė nokdaune. Jau per pirmąjį kėlinį svečiai iš Hjustono susikrovė dviženklį pranašumą, kurio šeimininkai panaikinti neįstengė. Po pertraukos taškų skirtumas tarp komandų tik dar labiau išaugo.

„Senais laikais ši situacija būtų traktuojama kaip žaidybinė, tačiau dabar už tokius incidentus jie veja žmones lauk. Nemanau, kad tai buvo kažkas ypatingo“, – kertinį mačo epizodą pakomentavo „Rockets“ vyriausiasis treneris Kevinas McHale`as.

Suprantama, kad po įvykio neatlyžo ir „Nets“ strategas Lionelis Hollinsas. Jo reikalavimu, NBA dar sykį peržiūrės incidento vaizdo įrašą. Gali būti, jog Howardas bus suspenduotas prieš savo sugrįžimą į Orlandą – būtent su ilgamete aukštaūgio komanda „Magic“ ateinančias savo rungtynes žais „Rockets“ krepšininkai.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 30 (5/6 dvit., 4/7 trit., 8/8 baud.), Donatas Motiejūnas 18 (7/10 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud., 11 atk. kam.), Joshas Smithas 13, Trevoras Ariza 12, Patrickas Beverley 11.

„Nets“: Masonas Plumlee 24 (10/11 dvit., 10 atk. kam.), Bojanas Bogdanovičius 13, Jarettas Jackas 13, Joe Johnsonas 12, Brookas Lopezas 12.