J.Valančiūnas sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes

2013 04 04 8:18
Vidurio puolėjas iš Lietuvos visus 4 metimus iš žaidimo pataikė per pirmą kėlinį, o per likusius kėlinius taškus rinko baudomis. / AFP/Scanpix nuotrauka

Nesulaikomai praėjusią naktį Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) rungtyniavo Jonas Valančiūnas. Jis pelnė 24 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, taip sužaisdamas rezultatyviausias karjeros NBA rungtynes, o jo komanda šventė pergalę. Tuo tarpu Donatas Motiejūnas Sakramente pelnė 7 taškus.

Toronto „Raptors“ (28-47) namie 88:78 (23:24, 16:26, 29:12, 20:16) pranoko Vašingtono „Wizards“ (28-47).

Valančiūnas metė net 18 baudų, pataikė 16, ir antroje mačo pusėje girdėjo jam skirtas skanduotas „MVP“. Krepšininkas juokavo, kad paskutinį kartą tiek daug baudų per rungtynes metė, kai buvo greičiausiai 13 metų.

„Esu naujas vaikinas NBA, todėl daug ko nežinojau ir reikėjo daug mokytis, – po dvikovos sakė Valančūnas. – Nekalbėdavau su teisėjais, nesiskųsdavau jiems, todėl galbūt tai man padėjo.“

Pagyrimų savo auklėtiniui negailėjo „Raptors“ strategas Dwane'as Casey.

„Žaidimo kietumas jo nebeerzina. Anksčiau jis kartais pranykdavo tam tikrose situacijose, o dabar JV yra svarbi mūsų žaidimo dalis netgi rungtynių pabaigose. Galima žaisti per jį, jis sugeba pataikyti baudas, gali perduoti kamuolį. Svarbiausia, jis gali gintis be pražangų, o tai taip pat labai svarbu. Jis nepaprastai išaugo per pastaruosius metus“, – sakė Casey.

„Raptors“ įpusėjus mačui atsiliko 39:50, tačiau žaibiškai pradėjo trečią kėlinį ir po Quincy Acy dėjimo persvėrė rezultatą visoms likusioms rungtynėms (57:56).

41 minutę žaidęs Valančiūnas be 16 baudų taip pat pataikė 4/7 dvitaškių, atkovojo 10 kamuolių, blokavo 2 metimus, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, 3 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 25, Jonas Valančiūnas 24 (16/18 baudų, 10 atk. kam.), Amiras Johnsonas ir Kyle'as Lowry (13 rez. perd.) po 9.

„Wizards“: Johnas Wallas 20, Emeka Okaforas 17, Nene 12.

Geriausi J.Valančiūno žaidimo momentai:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/yUX3K8Y9mlw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

D.Motiejūnas Sakramente žaidė 11 minučių

Paskutinį kėlinį Hjustono ekipa žaidė be Donato Motiejūno. „Rockets“ (42-33) išvykoje 112:102 (27:26, 32:29, 29:28, 24:19) įveikė Sakramento „Kings“ (27-48) komandą.

Iš viso puolėjas rungtyniavo 11 minučių, per kurias pelnė 7 taškus (2/4 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atkovojo 2 kamuolius, 2 sykius prasižengė ir 1 kartą suklydo.

Tai šeštoji „Rockets“ pergalė per pastarąsias aštuonerias rungtynes,

Po pėdos traumos į rikiuotę sugrįžęs Hjustono komandos lyderis Jamesas Hardenas pelnė 21 tašką ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Pėdą pasisukęs gynėjas praleido du mačus.

Per pastaruosius dešimt susitikimų „Rockets“ vos vieną kartą rungtyniavo svečiuose.

Sakramente Hjustono krepšinikai pradėjo trijų išvykos mačų kelionę.

Šeštadienį jie Portlande kausis su „Trail Blazers“, o sekmadienį Denveryje egzaminuos „Nuggets“.

„Rockets“: Chandleris Parsonsas 29, Jamesas Hardenas 21 (9 rez. perd., 7 atk. kam.), Omeras Ašikas 19 (10 atk. kam.), Jeremy Linas 15 (10 rez. perd.), Terrence‘as jonesas 14 (12 atk. kam.)... Donatas Motiejūnas 7 (2 atk. kam.).

„Kings“: Tyreke‘as Evansas 22, Marcusas Thorntonas 21, DeMarcusas Cousinsas 20, Jasonas Thompsonas 17 (15 atk. kam.), Isaiah Thomas 12.