J. Valančiūnas vedė „Raptors“ į pergalę

2014 10 30 8:25
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Toronto „Raptors“ (1-0) pirmosiose NBA reguliariojo sezono rungtynėse 109:102 (24:22, 36:30, 26:19, 23:31) namuose įveikė Atlantos „Hawks“ (0-1) ekipą, o Jonas Valančiūnas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

Itin rezultatyviai rungtyniavę šeimininkai po dviejų kėlinių pirmavo 60:52. Po trijų kėlinių komandas skyrė jau 15 taškų (86:71), o 4 iš eilės Valančiūno taškai ketvirtojo kėlinio pradžioje leido „Raptors“ įgyti rekordinę persvarą (90:71).

„Hawks“ krepšininkai nepalūžo ir vedini Jeffo Teague sugebėjo grįžti į kovą dėl pergalės. Likus žaisti 1 minutę ir 26 sekundes Mike‘o Scotto tritaškis nubraukė Toronto ekipos pranašumą iki 4 (103:99).

Rungtynių pabaigoje baudų metimus šaltakraujiškai realizavo „Raptors“ gynėjai Kyle‘as Lowry ir DeMaras DeRozanas bei įtvirtino Kanados klubo pergalę.

„Hawks“ puikiai atakavo iš toli. Svečiai pataikė 13 tritaškių iš 22 (59,1 proc.), tačiau „Raptors“ gerokai dažniau keliavo mesti baudų. Dwane‘o Casey auklėtiniai pataikė 27 baudų metimus iš 33 (81,8 proc.), o Atlantos ekipa – 9 iš 17 (52,9 proc.).

Valančiūnas per 20 žaidimo minučių pelnė 17 taškų (4/5 dvitaškiai, 9/10 baudos) ir atkovojo 8 kamuolius. Lietuvis blokavo 1 metimą, sykį suklydo bei triskart prasižengė.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 17 (8 atk. kam., 9/10 baudos), Amiras Johnsonas 16 (10 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 15 (4/16 metimai, 11 atk. kam.), Terrence‘as Rossas 13, Greivis Vasquezas 12, Kyle‘as Lowry 11 (10 rez. perd.).

„Hawks“: Kyle‘as Korveris (6/7 tritaškiai), Jeffas Teague, Mike‘as Scottas po 20, Paulas Millsapas 13 (10 atk. kam.), Alas Horfordas 12 (13 atk. kam.).

Vaizdo reportažas:

Motiejūno indėlis - 3 taškai

Antrąją pergalę iškovojo išvykoje žaidusi Hiustono „Rockets“ (2-0) ekipa atstovaujama Donato Motiejūno. „Rockets“ džiaugėsi pergale Jutoje palauždami vietos „Jazz“ (0-1) 104:93 (27:27, 31:23, 17:22, 29:21).

„Rockets“ atitrūkti pavyko užbaigiant antrąjį kėlinį spurtu 8:0, kurį surengė Jamesas Hardenas ir Kostas Papanikolaou (58:50).

Trečiajame kėlinyje po Dwighto Howardo metimo svečių persvara jau buvo dviženklė (68:57), tačiau „Jazz“ iki ketvirčio pabaigos įstengė priartėti (75:72).

Ketvirtajame kėlinyje „Rockets“ nuolat didino savo persvarą ir mačo pabaigoje intrigos nebuvo. Paskutinius rungtynių taškus pelnęs Hardenas leido komandai laimėti dviženkliu skirtumu (104:93).

Hiustono ekipai pergalę pasiekti padėjo puikus pataikymas iš toli (14/27 tritaškiai, 51,9 proc.). „Jazz“ pataikė vos 3 tolimus metimus iš 18 (16,7 proc.).

„Rockets“ komandos superžvaigždės – Howardas ir Hardenas abu pasižymėjo dvigubais dubliais.

Motiejūnas ant parketo praleido 8 minutes ir per jas spėjo pelnyti 3 taškus (1/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovoti 3 kamuolius, perimti 1 ir kartą prasižengti.

„Jazz“: Alecas Burksas 18, Derrickas Favorsas 16, Trey Burke 15, Trevoras Bookeris 14, Enesas Kanteris 10.

„Rockets“: Dwightas Howardas 22 (10 atk. kam.), Trevoras Ariza 20, Jamesas Hardenas 18 (10 rez. perd.), Kostas Papanikolaou 12.