J. Valančiūno klubas pasiekė dar vieną pergalę, D. Motiejūno – pralaimėjo

2015 01 15 8:04
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

DeMaras DeRozanas grįžo į aikštę po 21 praleistų rungtynių, o jo atstovaujama Toronto „Raptors“ (26-12) įsirašė pergalę NBA pirmenybėse. Kanados klubas namie 100:84 (34:19, 16:27, 21:15, 29:23) pranoko Filadelfijos „76ers“ (7-31).

DeRozanas nedemonstravo jokių traumos padarinių, pelnydamas 20 taškų, iš jų 8 – ketvirtajame kėlinyje.

Iš rikiuotės jis iškrito lapkričio 28 dieną, kai pasitempė kirkšnį. Nerungtyniaujant vienam lyderių, „Raptors“ laimėjo 12 rungtynių iš 21.

Iki tol per penkerių metų karjerą NBA DeRozanas iš viso buvo praleidęs vos 11 rungtynių.

„Buvo sunku praleisti tiek daug rungtynių, todėl vėl sugrįžti ir žaisti buvo be galo malonu“, – džiaugėsi gynėjas.

„Raptors“ pirmavo nuo dvikovos pradžios, kai pelnė pirmus 13 rungtynių taškų. „76ers“ trumpam buvo priartėję įpusėjus dvikovai (46:50), tačiau trečiajame kėlinyje daugiau nei 4 minutes nepelnė nė taško ir „Raptors“ susigrąžino dviženklį pranašumą (71:61), kurį išsaugojo iki mačo pabaigos.

Toronto komandai Jonas Valančiūnas per 21 minutę pelnė 12 taškų (4/8 dvitaškiai, 4/6 baudos), atkovojo 7 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, 2 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 20, Louisas Williamsas 19, Kyle'as Lowry 18 (12 rez. perd., 7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 12, Amiras Johnsonas 10 (16 atk. kam.).

„76ers“: Michaelas Carteris-Williamsas 29, Nerlensas Noelis 12 (8 atk. kam.), K.J. McDanielsas 10 (8 atk. kam.).

Reuters/Scanpix nuotrauka

D. Motiejūno indėlio nepakako

Nesėkmę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) patyrė Hjustono „Rockets“ (27-12) komanda, kuriai atstovauja Donatas Motiejūnas. Lietuvio ekipa išvykoje 113:120 (19:29, 33:26, 33:29, 28:36) turėjo pripažinti Orlando „Magic“ (15-27) pranašumą.

Tai buvo antra iš eilės „Magic“ pergalė, nutraukusi keturių Hjustono „Rockets“ pergalių seriją. Maža to, Orlando klubas antras rungtynes iš eilės pasiekė 120 taškų ribą – prieš tai jie tiek taškų surinko dvikovoje su Čikagos „Bulls“.

„Rockets“ pirmavo prasidedant ketvirtajam kėliniui, 85:84, tačiau nesustabdė varžovų atakų lemiamomis akimirkomis.

Po Motiejūno dvitaškio Hjustono ekipa dar buvo priekyje 107:104, tačiau šeimininkai pelnė 6 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį.

Netrukus Nikola Vučevičius pridėjo dvitaškį su pražanga ir „Magic“ nutolo nepavejamai – 114:109.

Hjustono ekipai Motiejūnas per 35 minutes pelnė 12 taškų (5/8 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 3 sykius suklydo ir 2 kartus prasižengė.

„Magic“: Victoras Oladipo 32, Nikola Vučevičius 25 (12 atk. kam.), Channingas Frye ir Elfridas Paytonas po 15, Benas Gordonas 12.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 26 (10 rez. perd., 5 per. kam.), Dwightas Howardas 23, Patrickas Beverley 17, Trevoras Ariza 15, Donatas Motiejūnas 12.