J.Valančiūno pastangų pergalei prieš NBA čempionus neužteko

2013 11 06 8:34
Reuters/Scanpix nuotrauka

Jonas Valančiūnas sužaidė geriausias rungtynes šį sezoną, tačiau jo vedama Toronto „Raptors“ (2-2) ekipa namie po atkaklios kovos 95:104 (25:23, 25:29, 24:26, 21:26) nusileido NBA čempionės titulą ginančiai Majamio „Heat“ (3-2) komandai.

Iškovoti pergalės Kanados klubui neleido nesulaikomai rungtyniavęs LeBronas Jamesas. Jis sužaidė rezultatyviausias rungtynes šį sezoną, pelnydamas 35 taškus, ir tapo vos penktuoju krepšininku per visą NBA istoriją, surinkusiu dviženklį taškų skaičių 500 mačų paeiliui.

„Heat“ lyderis pateko į vieną su burį su ryškiausiomis visų laikų lygos žvaigždėmis: Kareemu Abdul Jabbaru (787 ir 508 rungtynių serijos), Michaelu Jordanu (866), Karlu Malone'u (575) ir Mosesu Malone'u (526).

„Kai pamatau tokią statistiką, pamanau: „Wow“. Žinau NBA istoriją ir žinau šiuos vaikinus, kurie praskynė kelią man bei mano komandos draugams. Nuostabus jausmas būti vienoje grupėje“, – po rungtynių tvirtino Jamesas.

Dviženklį taškų skaičių jis surinko nė nesibaigus pirmajam ketvirčiui, o daugiausiai pasipriešinimo per šį laiką jis sulaukė iš taip pat 10 taškų pelniusio Valančiūno.

Lietuvio vedama „Raptors“ po pirmojo kėlinio pirmavo 25:23, tačiau vėliau Floridos klubas perėmė iniciatyvą ir po truputį didino pranašumą. Baigiantis trečiajam kėliniui „Raptors“ po Kyle'o Lowry tritaškio atsiliko vos 2 taškų skirtumu (74:76), tačiau „Heat“ pelnė 14 taškų be atsako ir nulėmė rungtynių baigtį (90:74).

Valančiūnas aikštelėje praleido 27 minutes, pelnė 18 taškų (7/13 dvitaškių, 4/6 baudų), atkovojo 9 kamuolius, blokavo 1 metimą, 3 sykius prasižengė, užsidirbo 1 bloką bei surinko 17 naudingumo balų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 21, Jonas Valančiūnas 18 (9 atk. kam.), Rudy Gay 13 (10 atk. kam.), Kyle'as Lowry 13, Terrence'as Rossas 11.

„Heat“: LeBronas Jamesas 35 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Dwyane'as Wade'as 20, Ray Allenas 14.