J.Valančiūno pelnyti taškai "Raptors" nepadėjo

2013 04 02 8:38

Jonas Valančiūnas devintose rungtynėse iš eilės surenka dviženklį taškų skaičių, tačiau tai nepadeda Toronto „Raptors“ (27-47) komandai sugrįžti į pergalių kelią. Tuo tarpu Donatas Motiejūnas pergalingose Hjustono "Rockets" rungtynėse kilo nuo suolo, bet žaidė ilgiausiai šį sezoną.

Kanados ekipa Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje 108:98 (24:25, 31:29, 24:21, 19:33) nusileido Detroito „Pistons“ (25-50) klubui.

Valančiūnas žaidė 37 minutes ir pelnė 17 taškų (8/14 dvitaškių, 1/2baudų) – tai antras geriausias rezultatas komandoje. Be to, lietuvis atkovojo 6 kamuolius, blokavo 5 metimus ir du kartus suklydo. Valančiūnas pagerino savo karjeros NBA blokuotų metimų rekordą. Iki tol uteniškis buvo daugiausiai „nupūtęs“ keturis metimus, o mače su „Pistons“ tai padarė net penkis kartus.

Vis dėlto Valančiūnas per paskutines penkias rungtynių minutes nepasižymėjo nė karto, o atkarpą pralaimėjusi „Raptors“ patyrė nesėkmę.

Rudy Gay pataikė tritaškį likus puspenktos minutes iki dvikovos pabaigos ir „Raptors“ pirmavo 94:93, tačiau tuomet svečiai pelnė 10 taškų be atsako ir likus dviem minutėms atitolo 103:94. Gay dvitaškis su varžovo pražanga priartino „Raptors“ iki 98:103, bet Toronto ekipos žaidėjai per paskutinę minutę nesugebėjo rezultatyviai baigti atakų.

„Ketvirtajame kėlinyje žaidę vaikinai buvo nuostabūs, – pabrėžė „Pistons“ treneris Lawrence‘as Frankas. – Jie puikiai dalijosi kamuoliu, užėmė vietas aikštėje, tai buvo ne savanaudiškas krepšinis.“ Nuo suolelio pakilę Rodney Stuckey, Jonas Jerebko ir Khrisas Middletonas kartu surinko 29 iš 33 taškų, kuriuos „Pistons“ pelnė per paskutinį kėlinį.

Tai buvo pirmasis Jose Manuelio Calderono sugrįžimas į Torontą po to, kai „Raptors“ mainais išsiuntė ispaną į Detroitą. Žiūrovai Calderoną sutiko ovacijomis atsistojus. „Jaučiausi nuostabiai. Tai vienas geriausių mano karjeros epizodų“, – tikino ispanas, kuris Toronte praleido septynis sezonus su puse.

„Raptors“ krepšininkai pralaimėjo septintą kartą per pastarąsias aštuonerias rungtynes.

„Skaudu, – teigė „Raptors“ treneris Dwane‘as Casey. – Mūsų tikslas buvo trinktelėti durimis ir patekti į atkrintamąsias varžybas. Prieš pora savaičių matėme tokią galimybę, bet praradome ją, kai nesugebėjome laimėti prieš Vašingtoną, Klivlandą ir Milvokį.“

„Raptors“: Rudy Gay 34 (4/4 trit.), Jonas Valančiūnas 17 (5 blk.), DeMaras DeRozanas 15 (0/3 trit.), Kyle'as Lowry 9.

„Pistons“: Gregas Monroe 24, Jose Manuelis Calderonas 19 (9 rez. perd.), Rodney Stuckey 18 (3/3 trit.), Jonas Jerebko 15, Khrisas Middletonas 11 (4/4 dvit.).

Kitas rungtynes „Raptors“ žais namuose su Vašingtono „Wizards“ krepšininkais, o „Pistons“ svečiuose susigrums su Bostono „Celtics“ žaidėjais.

Valančiūno žaidimo epizodai:

<iframe width="650" height="350" src="http://www.youtube.com/embed/RSGOEpvva5o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

"Rockets" nemažina apsukų

Net be dviejų starto penketo žaidėjų likusi Hjustono „Rockets“ (41-33) nemažina apsukų. Donato Motiejūno klubas namie 111:103 (32:14, 33:29, 25:31, 21:29) nugalėjo Orlando „Magic“ (19-56) ir įtvirtino pozicijas kovoje dėl vietos atkrintamosiose.

„Rockets“ žaidė be kojos skausmus kenčiančio Jameso Hardeno ir susirgusio Chandlerio Parsonso, bet neturėjo didesnių problemų su Orlando klubu.

Ketvirto kėlinio pradžioje šeimininkai pirmavo net 98:78, tačiau likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes „Magic“ priartėjo iki 101:106. Visgi lemiamu metu „Magic“ žaidėjai nepataikė ir „Rockets“ įsirašė svarbią pergalę.

Dvikovą nuo atsarginių suolo pradėjęs Motiejūnas žaidė ilgiausiai šį sezoną – 34 minutes. Per šį laiką lietuvis pelnė 11 taškų (4/7 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

„Rockets“ po šios pergalės išlieka septintoje Vakarų konferencijos vietoje, trimis laimėjimais lenkdama devintoje pozicijoje esančią Los Andželo „Lakers“.

„Rockets“: Omeras Ašikas 22 (18 atk. kam.), Jeremy Linas 19 (11 rez. perd.), Francisco Garcia 14, Gregas Smithas 14, Carlosas Delfino 12, Donatas Motiejūnas 11.

„Magic“: Maurice'as Harklessas 28, Tobias Harrisas 18 (11 atk. kam.), Beno Udrihas 17 (10 rez. perd.), Nikolas Vučevičius 12 (13 atk. kam.), Andrew Nicholsonas ir Kyle'as O'Quinnas po 10.

Rungtynių vaizdo reportažas:

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/6saYbOityj8?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>