J.Valančiūnui ir „Raptors“ sezonas baigtas

2014 05 05 7:03
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Paulo Pierce'o blokas Kyle'ui Lowry pabaigė Toronto „Raptors“ sezoną. Bruklino „Nets“ komandos veteranas paskutinę mačo sekundę blokavo pergalingu galėjusį tapti metimą ir jo ekipa triumfavo. „Nets“ svečiuose 104:103 (26:28, 35:25, 20:20, 23:30) nugalėjo „Raptors“ ir laimėjo Rytų konferencijos ketvirtfinalio seriją 4-3.

Konferencijos pusfinalyje „Nets“ kausis su Majamio „Heat“.

„Raptors“ ketvirtajame kėlinyje panaikino dviženklį pranašumą ir mačo pabaigoje ėmė kvėpuoti varžovams į nugaras.

Lowry pelnė 4 taškus iš eilės ir likus žaisti 16 sekundžių komandas skyrė vos taškas – 101:102. Shaunas Livingstonas tada sumetė abi baudas, tačiau dvitaškiu atsakė Terrence'as Rossas. Tas pats Rossas netrukus perėmė kamuolį iš Pierce'o ir paskutinei „Raptors“ atakai liko 6,6 sekundės.

Kamuolį ir visą sezoną „Raptors“ patikėjo Lowry. Šis įveikė trijų varžovų gynybą, prasiveržė į baudos aikštelę ir metė į krepšį, tačiau metimą blokavo Pierce'as. Netrukus nuaidėjo finalinė mačo sirena, paskelbusi dramatišką „Nets“ pergalę.

Taip baigėsi geriausias „Raptors“ sezonas per dešimtmetį – reguliariajame sezone Toronto klubas iškovojo 48 pergales ir pasiekė klubo rekordą.

Paskutinis sezono mačas buvo vienas blogiausių Jonui Valančiūnui. Per 27 minutes jis pelnė 3 taškus (1/5 dvitaškių, 1/1 baudos), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 1 metimą ir kartą prasengė.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 28, Amiras Johnsonas 20 (10 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 18, Patrickas Pattersonas 16, Terrence'as Rossas 11.

„Nets“: Joe Johnsonas 26, Marcusas Thorntonas 17, Deronas Williamsas 13, Kevinas Garnettas 12 (11 atk. kam.), Paulas Pierce'as ir Shaunas Livingstonas po 10.