J. Valančiūnui sezonas NBA baigėsi

2015 04 27 7:36
Reuters/Scanpix nuotrauka

Užtikrintai žaidęs Jonas Valančiūnas buvo geriausias krepšininkas Toronto „Raptors“ komandoje, tačiau lietuviui nepavyko išgelbėti Kanados klubo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono.

Dwane'o Casey auklėtiniai ketvirtajame ketvirtfinalio susitikime išvykoje 94:125 (22:36, 28:30, 20:36, 24:23) neprilygo Vašingtono „Wizards“ žaidėjams bei seriją iki keturių pergalių pralaimėjo „sausai“ 0-4.

„Wizards“ Rytų konferencijos pusfinalyje susikaus su Atlantos „Hawks“ ir Bruklino „Nets“ poros nugalėtojais. Šiuo metu serijoje 2-1 pirmauja „Hawks“.

Aikštės šeimininkai į priekį šovė nuo pat pirmųjų minučių, kuomet Johnas Wallas surinko septynis taškus, Nene pridėjo šešis, „Wizards“ įgijo dviženklę persvarą, kuri pirmojo ketvirčio pabaigoje išaugo iki 14 taškų (36:22).

Po Louiso Williamso ir Greiviso Vasquezo tritaškių antrojo kėlinio pradžioje „Raptors“ buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki vienženklio skaičiaus, tačiau tuomet „Wizards“ atsakė spurtu 15:3 ir varžovus pasiuntė į nokdauną (53:33).

Trečiajame ketvirtyje tritaškių šou surengę „Wizards“ krepšininkai per kėlinį pataikė septynis tolimus – Paulas Pierce'as iš toli pataikė trissyk, Ramonas Sessionsas – du, Bradley Bealas ir Johnas Wallas – po vieną ir šeimininkai nutolo nepavejamai (97:67).

Rungtynes starto penkete pradėjęs Valančiūnas aikštėje praleido 27 minutes, pelnė 16 taškų (7/10 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, 1 sykį prasižengė bei surinko 21 naudingumo balą. Pagal pastarąjį rodiklį lietuvis buvo geriausias „Raptors“ žaidėjas.

Wizards“: Bradley Bealas 23, Marcinas Gortatas 21 (11 atk. kam.), Ramonas Sessionsas 15, Paulas Pierce'as 14, Johnas Wallas 14 (10 rez. perd.), Drew Goodenas 13, Nene 10.

Raptors“: Kyle'sa Lowry 21 (8 atk. kam., 6 kld.), Jonas Valančiūnas 16 (9 atk. kam.), Louisas Williamsas 14, DeMaras DeRozanas 14, Greivisas Vasquezas 11.