Jameso metimas paskutinę sekundę išplėšė pergalę

2013 05 23 8:33
Reuters/Scanpix nuotrauka

LeBronas Jamesas pataikė iš po krepšio aidint finalinei pratęsimo sirenai ir Majamio „Heat“ pergale pradėjo NBA Rytų konferencijos finalą.

„Heat“ krepšininkai savo aikštėje 103:102 (22:21, 15:21, 27:23, 28:27, 11:10) nugalėjo Indianos „Pacers“.

Jamesas baigė dvikovą surinkęs 30 taškų, atkovojęs 10 kamuolių ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų.

Tai buvo devintasis jo trigubas dublis per karjerą atkrintamosiose varžybose, bet to beveik niekas nepastebėjo – visiems rūpėjo lemiamas epizodas, kurio epicentre atsidūrė naudingiausias NBA krepšininkas.

Paulas George‘as pataikė tris baudos metimus likus 2,2 sekundės iki pratęsimo pabaigos ir išvedė „Pacers“ į priekį.

Tuomet kamuolį gavęs Jamesas staigiu judesiu įsiveržė į baudos aikštelę ir metimu iš po krepšio išplėšė pergalę. „Pacers“ blokų karalius Roy Hibbertas lemiamu metu sėdėjo ant suolelio.

Antrosios serijos rungtynės vyks penktadienį vėl Majamyje.

„Pacers“ aistruoliai džiaugėsi ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje, ir besibaigiant pratęsimui, kai atrodė, kad Indianapolio ekipa išplėš pergalę varžovų teritorijoje.

Besibaigiant ketvirtajam kėliniui George‘as iš beveik dešimties metrų atakavo krepšį ir taikliu metimu išplėšė pratęsimą.

Jo pabaigoje George‘ą, atakuojantį iš panašios padėties, neleistinai sustabdė Dwyane‘as Wade‘as, ir „Pacers“ gynėjas pataikė visus tris baudos metimus.

Tačiau aidint finalo sirenai svyruoklė pakrypo „Heat“ naudai, ir šeimininkai iškovojo pergalę per dvikovą, kurioje nė viena ekipa nepirmavo didesniu nei septynių taškų pranašumu.

„Heat“: LeBronas Jamesas 30 (10 atk. kam., 10 rez. perd.), Dwyane’as Wade’as 19, Chrisas Boshas 17, Chrisas Andersenas 16, Mario Chalmersas 10.

„Pacers“: Paulas George‘as 27, Davidas Westas 26, Roy Hibbertas 19 (9 atk. kam.), Tyleris Hansbroughas 10.