Jauniai nugalėjo latvius

2006 07 19 0:00
Rezultatyviausias Lietuvos rinktinė˜je buvo 16 taškų pelnęs Martynas Gecevi‹čius
LŽ archyvo nuotr.

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų rinktinė Europos pirmenybes Graikijoje pradėjo 85:67 sutriuškindama bendraamžius iš Latvijos

"Per pirmąsias čempionato rungtynes žaidėjai visada šiek tiek jaudinasi ir būna truputį susikaustę - jie keletą kartų nepataikė baudų metimų, kelis sykius nepelnė taškų iš po krepšio. Vis dėlto džiaugiuosi, kad komanda nusiramino ir iškovojo pergalę", - po pirmųjų rungtynių su latviais kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Rūtenis Paulauskas.

Mačo pradžioje ne itin tvirtai žaidę mūsiškiai leido varžovams įgyti 7 taškų pranašumą (22:15), tačiau per antrą kėlinuką latviai jau nebesijautė tokie užtikrinti. Gynybą sutankinę lietuviai laimėjo kėlinį net 30:13 ir išsiveržė į priekį. Po didžiosios pertraukos dėjimais ir įspūdingais blokais latvius galutinai sugniuždė vidurio puolėjas Pranas Skurdauskas.

Mačo pabaigoje Lietuvos rinktinės treneriai leido pažaisti iki tol nerungtyniavusiems krepšininkams. Šie išsaugojo solidų pranašumą ir neleido varžovams priartėti. "Latvijos komanda gana stipri, esame jai pralaimėję per Baltijos šalių taurės varžybas, vykusias Rygoje. Žinojome, kad ši ekipa gali kovoti", - negailėjo latviams pagyrų Paulauskas. Treneris džiaugėsi, kad jo auklėtinių revanšas prieš kaimynus pavyko.

Maskvos srities "Dinamo" klube dirbantis Paulauskas liko patenkintas rinktinės aukštaūgių, ypač Skurdausko, žaidimu: "Pranas gerai kovojo dėl kamuolio, pataisydavo netaiklius komandos draugų metimus, blokuodavo varžovų metimus. Dėl šios priežasties nebuvo prasmės kelti nuo suolo Vaido Čepukaičio".

Skurdauskas, vienas naudingiausių rinktinės žaidėjų, surinko 12 taškų, po krepšiais sugriebė 14 kamuolių ir "pavaišino" varžovus 5 blokais.

LIETUVA - LATVIJA 85:67.

Kėliniai: 15:22, 30:13, 23:19, 17:11. Lietuva: Gecevičius 16 (6 rez. p.), Ūzas 13, Skurdauskas 12 (14 atk. k., 5 bl.), Valukonis 13, Janavičius 10 (5 kl.), Čepukaitis 8 (8 atk. k.), Gvezdauskas 8, Beliavičius 2, Kleiza 2, Brazdauskis 1, Grinius 1.