Jauniai užsitikrino vietą kitame etape

2006 07 20 0:00

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų rinktinė Europos čempionate 101:67 sutriuškino Ukrainos bendraamžius

"Ukrainos rinktinė nėra pati pajėgiausia pirmenybių komanda, tačiau mums vis tiek reikėjo įrodyti, kad esame stipresni. Po šios pergalės įgijome daugiau pasitikėjimo, išbandėme visus žaidėjus", - teigė dar vieną čempionato mačą laimėjusios Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Rūtenis Paulauskas.

Rungtynės su ukrainiečiais Lietuvos krepšininkams klostėsi gana lengvai - jau pirmo kėlinio pabaigoje mūsiškiai turėjo dviženklę persvarą (21:11), o po pertraukos Marius Valukonis pradėjo savo šou. Per trečią kėlinį marijampolietis pelnė 18 taškų ir sukrovė lietuviams 25 taškų pranašumą. Iki tol be keitimo rungtyniavęs Valukonis per ketvirtą kėlinį, kaip ir dauguma pagrindinių Lietuvos krepšininkų, ilsėjosi. Tuo metu treneriai išbandė atsarginių žaidėjų pajėgumą.

"Man kelia nerimą antrojo įžaidėjo vaidmuo komandoje. Žygimantas Janavičius rungtyniauja gana daug, o padarius keitimus žaidimo kokybė smarkiai suprastėja", - kalbėjo Paulauskas.

Trenerio taip pat nedžiugina krepšininkų gynybos veiksmai. Žaisdami su Latvijos ir Ukrainos rinktinėmis, kurios tikrai nėra stipriausios turnyro komandos, lietuviai praleido po 67 taškus.

Latviai tik po atkaklios kovos 67:71 nusileido turkams, tad šie, kaip ir lietuviai, užsitikrino vietą ketvirtfinalio grupės varžybose. Po du laimėjimus turinčios ekipos šiandien rungtyniaus dėl pirmosios vietos A grupėje. Pasak Paulausko, pergalė - vienintelis lietuvių tikslas, todėl pernelyg tausoti krepšininkų jis nežada.

LIETUVA - LATVIJA 101:67.

Kėliniai: 26:14, 19:18, 31:19, 25:16. Lietuva: Valukonis 27 (9 atk. k.), Gecevičius 12, Ūzas 12 (7 atk. k.), Skurdauskas 12 (13 atk. k.), Janavičius 11 (6 rez. p.), Gvezdauskas 5, Beliavičius 5, Brazdauskis 5, Čepukaitis 4, Grinius 4, Kleiza 3, Ramonas 1.