Jaunieji krepšininkai sustabdė įsibėgėjusius turkus

2009 08 11 0:00
Gerokai aukštesni Turkijos krepšininkai nesusitvarkė su greitais ir vikriais lietuviais.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Europos jaunučių (iki 16 metų) krepšinio čempionate Kaune mūsų šalies rinktinė pergalingai pradėjo antrojo etapo varžybas.

Dariaus Dikčiaus treniruojamiems Lietuvos šešiolikmečiams, norintiems prasibrauti į ketvirtfinalį, pralaimėti nebuvo galima. Kol kas su šia užduotimi mūsų komanda susitvarkė. Per pirmas E grupės rungtynes pirmadienį Lietuvos ekipa 66:47 nugalėjo ligi tol be pralaimėjimų žengusius Turkijos krepšininkus. Į pirmą įskaitinę pergalę vedė rinktinės lyderis Tauras Jogėla, jo sąskaitoje 18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Didžiausią persvarą mūsiškiai įgijo per antrą kėlinį. Pirmą ketvirtį laimėję 4 taškais, antrojo pradžioje lietuviai spurtavo 8:1 ir įgijo dviženklį pranašumą - 23:12. 18 minutę po taiklaus T.Jogėlos baudos metimo Lietuvos komanda turėjo solidžią - 16 taškų - persvarą (37:21). Per trečią kėlinį šeimininkai per arti neprisileido turkų, o įpusėjus paskutiniam ketvirčiui mūsiškiai pralaužė ir 20 taškų skirtumo ribą (38 min. 66:41).

Šiandien lietuviai susitiks su Juodkalnijos krepšininkais, kurie vakar žaidė su grupės lydere Rusijos komanda.

Vakar E grupėje Lenkijos rinktinė 59:53 įveikė italus ir iškovojo antrą pergalę. Italijos rinktinei, kuri grupėje lieka paskutinė, šešta, tai buvo trečiasis pralaimėjimas. F grupėje Latvijos komanda 56:84 rimčiau nepasipriešino bendraamžiams iš Kroatijos. Pastariesiems tai buvo antrasis laimėjimas, latviams - antroji nesėkmė.

Lietuva - Turkija 66:47 (15:11, 25:15, 14:11, 12:10). Lietuva: T.Jogėla 18 (11 atk. kam., 6 kld.), M.Mockevičius 15, P.Semaška 9, T.Lekūnas 7, R.Nerkevičius 6, V.Kariniauskas ir O.Olisevičius - po 4, I.Ramašauskas 3; Turkija: B.Yildizli ir M.Ozenas - po 8, T.Erulku 6, E.Eroglu 5.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 14/27 (51,8 proc.) ir 8/41 (18,5), tritaškiai - 6/19 (31,5) ir 7/22 (31,8), baudos - 20/34 (58,8) ir 10/18 (55,5), kamuolys atkovotas 46 ir 38 kartus, rezultatyviai perduotas po 9, perimtas 6 ir 14, prarastas 22 ir 17 kartų.