Jaunimas pralaimėjo ir italams

2014 08 02 15:38
FIBA Europe nuotrauka

Tragiškai krepšį atakavusi Domanto Sabonio vedama Lietuvos rinktinė triuškinama nesėkme pradėjo žygį dėl kelialapio į pasaulio čempionatą.

Sauliaus Štombergo auklėtiniai pirmajame Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato mače kovoje dėl penktosios vietos Turkijoje 57:80 (10:21, 10:20, 16:17, 21:22) neprilygo Italijos nacionalinei komanda su Diego Flaccadori ir Federico Mussini priešakyje.

Penkis taškus mačo pradžioje pelniusio Sabono atstovaujama Lietuvos rinktinė sėkmingiau pradėjo rungtynes, tačiau antroje pirmojo kėlinio pusėje krito į duobę.

Lietuviams niekaip nepavyko sukurti rezultatyvių atakų, o tuo pasinaudoję italai spurtavo net 22:2 ir į drabužinę išbėgo turėdami triuškinamą pranašumą (41:20).

Pirmoje rungtynių pusėje lietuvių gretose taškai pasižymėjo vos keturi krepšininkai. Sabonis surinko 9, Tautvydas Paliukėnas 8, Martynas Varnas 2, o Laurynas Birutis – 1 tašką.

Po ilgosios pertraukos lietuviams intrigos sugrąžinti nepavyko, tuo metu sėkmingai iniciatyvą savo rankose išlaikę Italijos aštuoniolikmečiai pasiekė įtikinamą pergalę ir tęsia kovą dėl kelialapio į pasaulio čempionatą.

Lietuvos rinktinė: Domantas Sabonis 23 (9/17 dvit., 10 atk. kam.), Tautvydas Paliukėnas 11 (3 kld.), Martynas Varnas 8, Regimantas Miniotas 4, Kristupas Žemaitis 3, Justas Vazalis 3, Mantas Montvila 2, Tomas Zdanavičius 2 (3 kld.), Laurynas Birutis 1 (4 kld.).

Italijos rinktinė: Diego Flaccadori 27 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 6 kld.), Federico Mussini 21 (3 kld.), Alberto Cacace 18, Andrea Picarelli 7.