JAV sostinėje "Wizards" įveikė Kauno "Žalgirį"

2007 10 22 0:00
D.Songailos (kairėje) ir P.Jankūno dvikova.

Kauno "Žalgirio" krepšininkai sužaidė paskutiniąsias rungtynes už Atlanto

Pirmo kėlinio pabaigoje "sausą" keturių minučių atkarpą 0:15 pralaimėję žalgiriečiai likusį žaidimo laiką lygiai kovojo su Vašingtono "Wizards" krepšininkais. Kauniečiai nusileido NBA ekipai 96:115 (18:33, 24:24, 28:28, 26:30).

Vakar grįžę į Lietuvą antradienį žalgiriečiai jau skris į Italiją. Bolonijoje trečiadienį jie žais pirmąsias Eurolygos rungtynes su "Vidi Vici" komanda.

Pirmavo tik iš pradžių

"Žalgirio" taškų sąskaitą taikliu dvitaškiu atidarė Paulius Jankūnas. Tuomet vadžias į savo rankas perėmė DeJuanas Collinsas, pelnęs 10 taškų paeiliui. Po antro jo pataikyto tritaškio kauniečiai pirmavo 12:9. Du baudos metimus pataikęs Darius Songaila išvedė Vašingtono komandą į priekį 18:16, bet po Tanokos Beardo šeštojo taško iš eilės rezultatas netrukus susilygino. Deja, per likusias 4 pirmo kėlinio minutes žalgiriečiai nesurezgė nė vienos rezultatyvios atakos ir pralaimėjo atkarpą 0:15. Atitrūkti "Wizards" krepšininkams padėjo sėkmingai išnaudotos šeimininkų privilegijos - per pirmą kėlinį NBA žaidėjai metė 18 baudos metimų (pataikė 15), kai žalgiriečiai - nė vieno.

Antrą ketvirtį žaidimas išsilygino. Gerai į rungtynes įsitraukė Marko Popovičius, jis pelnė 10 taškų. Taiklus D.Collinso baudos metimas buvo sumažinęs skirtumą iki 8 taškų (39:47), tačiau Vašingtono ekipa vėl sėkmingiau užbaigė kėlinį ir susigrąžino 15 taškų pranašumą.

Po didžiosios pertraukos D.Songaila dukart pataikė iš arti, o dar po kelių minučių "Wizards" persvara pasiekė 20 taškų (75:55). Tada žalgiriečiai pelnė 8 taškus be atsako. Sužaidus 35 minutes, Marcusui Brownui pataikius antrąjį tritaškį, o T.Beardui - dvitaškį, "Žalgiris" atsiliko 11 taškų (68:79).

Prasidėjus ketvirtam kėliniui du Rogerio Masono tritaškiai leido Vašingtono krepšininkams vėl pasijusti saugiau (91:72). Aktyviai rungtyniavęs Jonas Mačiulis pelnė 7 taškus iš eilės ir priartino Kauno komandą prie varžovų, tačiau prasižengė šeštą kartą. Iš jo estafetę perėmė D.Collinsas - surinko 9 taškus per 2 minutes ir dar kartą sumažino atsilikimą iki 12 taškų (90:102). Rungtynių pabaigą vėl tiksliau sužaidė šeimininkai, kurių taiklus tritaškis paskutinę sekundę suteikė "Wizards" komandai solidesnį galutinį skirtumą.

"Žalgiriui" 26 taškus pelnė D.Collinsas (8 rez. perd.), 16 - Jonas Mačiulis (9 atk. kam.), 14 - T.Beardas (7 atk. kam.), po 10 - Paulius Jankūnas (9 atk. kam.), M.Brownas ir M.Popovičius, po 4 - E.Žukauskas (2 blokai) ir M.Kalnietis, 2 - D.Šalenga.

Iš nugalėtojų, kurie per ikisezoninius mačus iškovojo ketvirtą pergalę iš penkių galimų, sėkmingiausiai rungtyniavo Andray Blatche (20 tšk.), Nickas Youngas (15), Caronas Butleris (14) ir Brendanas Haywoodas (13).

D.Songaila per 20 minučių į kauniečių krepšį įmetė 8 taškus (2-2/5, 1-4/4), atkovojo 2 kamuolius bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Per pirmąsias rungtynes JAV kauniečiai pirmadienį 88:107 (16:29, 23:24, 17:34, 32:20) turėjo pripažinti "Golden State Warriors" komandos pranašumą, o antrąjį susitikimą Kanadoje trečiadienį 99:105 (21:30, 27:23, 29:26, 22:26) pralaimėjo Toronto "Raptors" ekipai.

Rungtynės nutrauktos

Per kitas NBA ikisezonines rungtynes ilgiausia dvikova vyko Indianapolyje, kur vietos Indianos "Pacers" krepšininkai tik po dviejų pratęsimų 110:113 (14:29, 23:29, 27:15, 28:19, pratęsimai - 12:12, 6:9) nusileido Minesotos "Timberwolves" krepšininkams.

O trumpiausios rungtynės įvyko Bostone, kur vietos "Celtics" bei Niu Džersio "Nets" ekipų susitikimas buvo nutrauktas po didžiosios pertraukos. Žaidėjai nebegalėjo tęsti dvikovos dėl šlapių ir slidžių "DCU Center" arenos grindų. Po dviejų kėlinių rezultatu 36:33 (21:8, 15:25) pirmavo "Celtics" krepšininkai, kurie nutraukus rungtynes ėmė dalyti autografus nusivylusiems rungtynių žiūrovams.

Salės danga, sumontuota ant ledo rituliui žaisti skirto paviršiaus, rūpesčių kėlė keletą dienų ir salės darbuotojams nuolatos teko valyti susikaupusį vandenį.

"Kavalieriai" vėl nusileido

Šeštadienį Kinijoje vykusiose ikisezoninėse rungtynėse Klivlendo "Cavaliers" ekipa su Žydrūnu Ilgausku 84:100 (30:23, 15:20, 24:28, 15:29) vėl pralaimėjo Orlando "Magic" klubui. Lietuvis į varžovų krepšį įmetė 12 taškų, po krepšiais atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, du kartus

suklydo bei prasižengė penkis sykius. Per 23 žaidimo minutes Ž.Ilgauskas pataikė 4 dvitaškius iš 9 bei visus 4 baudų metimus.

Po 14 taškų "Cavaliers" komandai pelnė LeBronas Jamesas ir Larry Hughesas, 13 - Danielis Gibsonas. Iš nugalėtojų sėkmingiausiai rungtyniavo Dwightas Howardas (17 tšk.), Keithas Bogansas, Patas Garrity ir JJ Redickas (po 14).

Prieš tris dienas "Cavaliers" Šanchajuje Orlando ekipai nusileido 86:90 (23:20, 23:22, 26:22, 14:26).