Jėgą parodė „Žalgiris“

2014 05 28 20:28
Per antras finalo rungtynes iš eilės žalgiriečius į pergalę vedė vie nintelis užsienietis Justinas Dentmonas. bcneptunas.lt nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 82:75 įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2:1. Ketvirtos finalo rungtynės šeštadienį žaidžiamos Kaune.

„Turbūt dar nesuvokiame, jog žaidžiame finale“, – po antrų LKL finalo rungtynių Kaune reziumavo „Žalgirio“ vidurio puolėjas Robertas Javtokas.

Laikas susikaupti

Ne jis vienas stebėjosi. Šalies krepšinio specialistai taip pat kraipė galvas: kas vyksta? Juk „Žalgirio“ žaidėjai nori kuo greičiau pradėti atostogauti, o į finalą patekęs „Neptūnas“ jau ramus – bent sidabro medalius jau turi.

„Reikia nusileisti ant žemės ir žaisti. Galbūt trečiajame serijos mače pademonstruosime savąjį žaidimą ir viskas bus visai kitaip“, – teigė R.Javtokas.

Ir komandos draugai žaidė pagal jo pageidavimą. Baigiantis antrajam kėliniui žalgiriečiai pirmavo dvidešimčia taškų (50:30). Bet tritaškiais metimais garsėjantys klaipėdiečiai, per du kėlinius pataikę tik 3 tritaškius iš 10, po ilgosios pertraukos susigriebė ir lemiamame kėlinyje skirtumą ištirpdė iki 6 taškų (61:67). Tačiau atlikti antro žygdarbio – laimėti antras finalo rungtynes namie – Gintaro Krapiko treniruojami žalgiriečiai važovams neleido.

Sostinės klubas suklupo

Tuo pat metu Vilniaus „Lietuvos rytas“ pradėjo VTB Vieningosios lygos pusfinlio dvikovą. Vilniečiai po atkaklios kovos 81:87 (19:25, 25:20, 12:18, 25:24) išvykoje pripažino Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ pranašumą ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0:1. Antrosios rungtynės žaidžiamos šiandien vėl Rusijoje. Šeimininkų komandą į pergalę vedė Tayloras Rochestie (17 taškų), Dijonas Thompsonas (15) ir Semionas Antonovas (14). Vilniaus klube rezultatyviausiai žaidė 23 taškus surinkęs Martynas Gecevičius (tritaškiai 7/11), Juanas Palaciosas pelnė 18 taškų ir atkovojo 13 kamuolių, Dariaus Songailos sąskaitoje – 16 taškų.

LKL finalas

„Neptūnas“ – „Žalgiris“ 75:82 (19:26, 14:25, 25:14, 17:17). M. Mažeika 21 tšk., M. Runkauskas 18 , E. Ulanovas 10, S. Galdikas 9; J. Dentmonas 21, P. Jankūnas 15, Š. Jasikevičius 14, R. Javtokas 10.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 20/45 (44 proc.) ir 24/45 (53 proc.), tritaškiai – 7/20 (35) ir 8/15 (53), baudos – 14/19 (74) ir 10/15 (67), kamuoluys atkovotas 31 ir 42, perimtas 5 ir 6, rezultatyviai perduotas 19 ir 26, prarastas 6 ir 12 kartų. Serija 1:2.