Jono Valančiūno šou

2010 07 27 0:00
34 taškus pelnęs J.Valančiūnas (kairėje) rezultatyviausių čempionato žaidėjų sąraše iš ketvirtosios vietos pakilo į antrąją.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai Europos jaunių čempionate Vilniuje iškovojo įspūdingą pergalę, o labiausiai prancūzų gynybą griovė mūsų rinktinės aukštaūgis Jonas Valančiūnas.

Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos rinktinė per pirmas antro etapo E grupės rungtynes vakar 104:63 (26:22, 29:16, 19:15, 30:10) nepasigailėjo prancūzų ir, iškovojusi trečią pergalę, dar labiau sustiprino lyderių poziciją.

Sėkmingiausiai mūsų ekipoje rungtyniaujantis J.Valančiūnas vakar parodė tikrus savo sugebėjimus. Ketvirtą vietą rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų sąraše iki šio susitikimo užėmęs jaunasis Vilniaus "Lietuvos ryto" vidurio puolėjas pelnė 34 taškus ir pakilo į antrąją vietą. Per 27 minutes jis pataikė 14 dvitaškių iš 16, 6 baudas iš 8 ir atkovojo 13 kamuolių.

20 taškų prie pergalės prisidėjo Deividas Pukis, po 11 surinko Edgaras Ulanovas ir Dovydas Redikas.

Lietuvos krepšininkai suklydo tik 13 kartų - mažiausiai per ketverias žaistas rungtynes. Be to, mūsiškiai pirmieji čempionate pelnė triženklį taškų skaičių.

Pirmoje rungtynių pusėje mūsų komandos žaidimas buvo kiek chaotiškas. Sužaidus penkias minutes lietuviai pirmavo 13:2. Per tą laiką mūsiškiai, lyderiaujantys čempionate pagal klaidų skaičių, kamuolio dar nebuvo praradę. Tačiau pasipylė klaidos, o skirtumas pradėjo bliūkšti ir prancūzai iki kėlinio pabaigos jį sumažino iki 4 taškų (26:22). Per antrą kėlinį šeimininkai varžovų arčiau neprisileido ir po dviejų ketvirčių turėjo jau 17 taškų persvarą (55:38). Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau dominavo žalius marškinėlius vilkintys Lietuvos krepšininkai.

E grupėje vakar Slovėnija 76:74 nugalėjo latvius, kuriems tai buvo pirmoji nesėkmė čempionate. F grupėje Graikija 97:88 šventė pergalę prieš Italiją, o rusai nesunkiai 78:55 įveikė kroatus.

Vakar prasidėjo ir kovos dėl 13-16 vietų. Ukrainos rinktinė 59:73 nusileido Vokietijos ekipai, o švedai 88:66 nugalėjo bendraamžius iš Bulgarijos.