K.Maksvytis: „Pralaimėjimai mus grūdina“

2013 11 19 6:00
Volgogrado ekipos lyderis R.Culpepperis (kairėje) buvo vienas variklių, padėjusių šeimininkų ekipai laimėti. vtb-league.com nuotrauka

Šis sezonas Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams kaip niekad negailestingas. Trijuose turnyruose dalyvaujantys klaipėdiečiai per 16 rungtynių patyrė 11 nesėkmių, negana to, tris sykius apmaudžiai pralaimėta vieno taško skirtumu.

Būtent tokį smūgį Kazio Maskvyčio treniruojami Lietuvos krepšinio lygos bronziniai prizininkai patyrė sekmadienį Volgograde, žaisdami VTB Jungtinės lygos rungtynes su „Krasnyj Oktiabr“.

Tritaškiai neišgelbėjo

Klaipėdiečiai didžiąją rungtynių dalį pirmavo: po dviejų kėlinių - pirmavo 52:44, trečiajame buvo pasiekę dviženklę persvarą. Deja, rungtynių pabaiga susiklostė nesėkmingai. Paskutinėmis sekundėmis pergalę 96:95 (24:25, 20:27, 30:24, 22:19) iškovojo „Krasnyj Oktiabr“.

„Nuomonė prieštaringa, – po nelinksmai pasibaigusios dvikovos samprotavo K.Maksvytis, kurio komanda B grupėje žengia paskutinė, dešimta. – Jau trečią kartą šį sezoną taip pralaimime - kai viską lemia vienas ar du momentai. Tačiau tokios pamokos mus grūdina ir priverčia daryti išvadas“.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusantros minutės 27 taškus tą vakarą pelnęs Randy Culpepperis nuvedė Rusijos ekipą pirmyn – 96:95. Per likusį laiką uostamiesčio krepšininkai rengė net kelias atakas, tačiau pelnyti taškų nepavyko. Iš pradžių nuo trijų taškų linijos netaikliai atakavo rezultatyviausiai „Neptūno“ komandoje žaidęs Marius Runkauskas (25 taškai), po minutės pertraukėlės tritaškį prametė ir Davidas McClure'as, dar viena galimybe po puolime atkovoto kamuolio nepasinaudojo Arvydas Eitutavičius, nepataikęs iš vidutinio nuotolio.

Volgogrado ekipos stratego Valentino Berestniovo teigimu, „Neptūno“ taiklios atakos iš toli netapo staigmena, nes klaipėdiečiai yra vieni taikliausių lygos snaiperių. Į „Krasnyj Oktiabr“ ekipos krepšį svečiai, pagal tritaškų taiklumą lygoje užimantys trečiąją vietą (60/149, taiklumas 40 prioc.), įmetė 12 tritaškių iš 32, tačiau Rusijos klubo strategą nustebino, kaip Lietuvos komandos žaidėjai pataikė iš sudėtingų padėčių. „Neptūnas labiau nusipelnė pergalės nei mes“, – uostamiesčio klubą pagyrė V.Berestniovas.

„Iš pradžių varžovai mums daug leido: be savo firminių tritaškių taikliai mėtėme ir iš po krepšio, tačiau baigiantis rungtynėms tokių metimų pasitaikė vis rečiau, – susitikimą komentavo K.Maksvytis. – Už savo pasiaukojimą Volgogrado klubas nusipelnė pergalės. Tačiau nenukabiname nosies – ir toliau kausimės“.

Tuo metu Volgogrado ekipos strategas V.Berestniovas pylė žibalo į savo ugnį: „Žinojome, kad bus sunki kova, tačiau to iki galo nesugebėjome paaiškinti žaidėjams. Komanda variklį įjungė tik tada, kai pakvipo svilėsiais – nuo 24 minutės. Planavome remtis aukštūgiais krepšininkais, tačiau šie žaidimą griovė. Surinkome vyrus, kurie gali efektyviai pulti, tačiau nesugebame jų priversti gintis iki susitikimo pabaigos“.

Vilniečiai padirbėjo

Visai kitokios nuotaikos sekmadienį buvo kita Lietuvos komanda Vilniaus „Lietuvos rytas“. Po apmaudžios nesėkmės Eurolygoje prieš ekipą „Crvena Zvezda“ Belgrade netrukus Ukrainoje iškovota pergalė 89:68 prieš „Doneck“ (Ukraina) buvo tarsi emocinis užtaisas, rengiantis Eurolygos rungtynėms su Atėnų „Panathinaikos“.

„Nelengva kovoti po rungtynių Belgrade praėjus 48 valandoms ir dar su komanda, kuri per penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales, – sakė Lietuvos vicečempionų treneris Dirkas Bauermannas. – Bet vaikinai labai gerai padirbėjo. Manau, tai padės mums ketvirtadienį deramai kovoti Eurolygoje su „Panathinaikos“.

Artimiausias rungtynes vilniečiai lapkričio 21 dieną svečiuose žais su Graikijos klubu. Pirmame rate namie lietuviai „Panathinaikos“ įveikė po dramatiškos kovos - 84:83. Kol kas tai - vienintelė jų pergalė Eurolygoje.

Tuo metu „Neptūnas“ lapkričio 20 dieną 19 val. „Švyturio“ arenoje žais su Suomijos „Bisons“ krepšininkais Europos taurės turnyro rungtynes. Pirmoji šių klubų akistata Suomijoje baigėsi aikštelės šeimininkų pergale 63:62.