Kaip namuose žaidę „Juventus“ krepšininkai laimėjo trilerį Danijoje

2016 01 27 21:00
FIBA Europe nuotrauka

Trijų šimtų lietuvių palaikomas Utenos „Juventus“ (3/2) klubas iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę FIBA Europos taurės turnyre. Antano Sireikos komanda svečiuose po pratęsimo 93:81 (20:19, 13:18, 27:20, 12:15, 21:9) palaužė Orhuso „Bakken Bears“ (0/5) komandą ir atsidūrė per žingsnį nuo turnyro aštuntfinalio.

Kitą trečiadienį Utenoje vyks aukso vertės susitikimas tarp „Juventus“ ir Južnės „Chimik“ ekipų. Pergalę iškovojusi komanda užims pirmąją vietą grupėje, o pralaimėjusi gali likti už atkrintamųjų varžybų borto.

Atkakliai prasidėjusiame susitikime aikštės šeimininkai pirmieji išsiveržė į priekį (7:4), tačiau Egidijaus Dimšos bei Edgaro Želionio metimai leido „Juventus“ komandai persverti rezultatą savo naudai – 10:9. Likus žaisti dvi minutes Spencerio Butterfieldo tolimas metimas dar sykį išlygino santykį (15:15), o Chavaughnas Lewisas paskutinėmis ketvirčio sekundėmis sugrąžino pranašumą uteniškiams – 20:19.

Antrojo kėlinio pradžioje Martynas Linkevičius ir Arminas Urbutis padėjo „Juventus“ klubui padidinti persvarą iki penkių taškų (24:19), tačiau du tritaškius pataikęs Carlesas Bivia grąžino pranašumą danams – 27:25. Nors likus žaisti tris minutes rezultatas dar buvo lygus (31:31), E.Želionis buvo nubaustas nesportine pražanga, „Juventus“ atsarginių žaidėjų suolelis – technine ir situacija pasinaudoję „Bakken Bears“ krepšininkai įpusėjus mačui vėl buvo priekyje – 37:33.

Po didžiosios pertraukos Laurynas Samėnas pelnė septynis taškus iš eilės, o audringai žiūrovų palaikomas „Juventus“ klubas susigrąžino pranašumą – 42:21. Netrukus dar du taškus pridėjo E.Dimša (44:41), tačiau įpusėjus kėliniui „Bakken Bears“ vėl pirmavo – 45:44. Likus trims minutės švieslentėje vėl degė lygūs skaičiai (52:52), bet geriau paskutines sekundes sužaidę uteniškiai prieš lemiamą ketvirtį įgijo trijų taškų pranašumą – 60:57.

Sėkmingai gynyboje atkarpą sužaidę uteniškiai ketvirtojo kėlinio pradžioje pelnė dar penkis taškus ir sužaidus tris minutes Israelis Martinas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes „Juventus“ nutolo – 67:60. Likus pusketvirtos minutės aikštės šeimininkai vėl priartėjo (66:70), o prasidėjus paskutinei minutei komandas teskyrė du taškai – 70:72. Likus žaisti 18 sekundžių Darko Jukičius išlygino rezultatą (72:72), o paskutinė „Juventus“ ataka tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu lyderio vaidmens ėmėsi Spenceris Butterfieldas. Amerikietis pelnė aštuonis taškus per pusantros minutės, o „Juventus“ šovė į priekį – 83:75. Per likusį laiką varžovai jau nesugebėjo atsitiesti, o įspūdingai penkias minutes sužaidęs S.Butterfieldas baudų metimais įtvirtino „Juventus“ pergalę – 93:81.

Nugalėtojams 23 taškus pelnė Spenceris Butterfieldas (tritaškiai 3/8, 8 atk. kam.), 17 – Laurynas Samėnas (tritaškiai 4/8), 14 – Arminas Urbutis (dvitaškiai 6/9, 6 atk. kam.), 12 – Edgaras Želionis (10 atk. kam.), 10 – Chavaughnas Lewisas (6 atk. kam.), 8 – Egidijus Dimša, 5 – Rolandas Alijevas (3 rez. perd.), po 2 – Raimundas Danys ir Martynas Linkevičius.

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Darko Jukičius (18 tšk., dvitaškiai 7/12), Shawnas Gloveris (17 tšk..), Michelis Dioufas (15 tšk., 9 atk. kam.) bei Aladdinas Barakehas (10 tšk.).