Kandidatų į aštuntuką mažėja

2010 03 13 0:00

Iš kovos dėl vietos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalyje pirmieji pasitraukė du pralaimėjimus šią savaitę patyrę Kauno "Aisčiai".

Abejas rungtynes namie žaidę "Aisčiai" 71:101 nusileido Vilniaus "Perlui" bei 85:92 - Panevėžio "Techasui". Per 21 rungtynes patyrę 16 pralaimėjimų kauniečiai prarado net ir teorines galimybes patekti į LKL atkrintamąsias varžybas.

Ž.Kelys perėjo pas meistrus

Panevėžiečiai turi 10 pergalių iš 21 galimos ir užima 6 vietą. "Perlo" ekipa su 9 laimėjimais po 21 rungtynių užima 9 vietą. Beje, šią savaitę "Perlo" klubas išregistravo traumuotą gynėją Žydrūną Kelį. 188 cm ūgio krepšininkui per kovo 2 dienos susitikimą su Vilniaus "Sakalais" lūžo riešas. Žaidėjas šį sezoną daugiau nežais, tačiau treniruosis po "Lietuvos ryto" klubo stogu.

Dramatiška susitikimo atomazga buvo Klaipėdoje, kur vietos "Neptūnas" tik po pratęsimo 87:89 pralaimėjo Prienų "Rūdupiui". Prienų ekipą į devintą pergalę vedė Valdas Dabkus. Svečių komandos puolėjas per 42 minutes pelnė 35 taškus (2-10/17, 3-2/8, 1-9/10) bei atkovojo 9 kamuolius.

Skirtos bausmės

LKL čempionate pirmauja nugalėtojo titulą ginantis Vilniaus "Lietuvos rytas" (17 pergalių/1 pralaimėjimas). Antrąją vietą užima Kauno "Žalgiris" (16/1), trečiąją - "Šiauliai" (16/4).

Trečiadienį LKL vadovai skyrė nuobaudas "Žalgirio" vidurio puolėjui Mirzai Begičiui ir Marijampolės "Sūduvos" puolėjui Raimundui Daniui. Šie žaidėjai, kaip jau rašėme, per kovo 7-osios rungtynių ketvirtą kėlinį apsikumščiavo ir arbitrai duetui skyrė diskvalifikacines pražangas. Krepšininkai diskvalifikuoti vienoms rungtynėms, be to, turės susimokėti po 800 litų baudą. Tad M.Begičius praleis kovo 16 dienos susitikimą išvykoje su "Šiauliais", R.Danys - tą pačią dieną dvikovą su "Techasu" Panevėžyje.

Sūduvos" ekipos vadovai, negalėdami taikstytis su ekipos legionierių savivale, antradienį po klubo valdybos posėdžio nusprendė atleisti 24 metų 193 cm ūgio puolėją amerikietį Lodricką Stewartą. Neatmetama galimybė, kad klubas gali atsisveikinti ir su kitu 25-erių 180 cm ūgio amerikiečiu gynėju Rashaunu Broadusu, kuriam kol kas nemokami premijiniai.

Kauno "Aisčiai" - Panevėžio "Techasas" 85:92 (22:25, 20:14, 22:24, 21:29). Ž.Janavičius 22, T.Barštys 20, V.Lipkevičius 13, G.Kurtinaitis 12, V.Čepukaitis 10; V.Volkus 23, K.Petrukonis 20 (10 atk. kam.), G.Maceina 15, L.Lukoševičius ir E.Ežerskis (5 rez. perd.) - po 13.

Klaipėdos "Neptūnas" - Prienų "Rūdupis" 87:89 (18:21, 19:16, 21:23, 23:21, 6:8). J.Žurna 21, S.Serapinas (14 atk. kam.) ir S.Galdikas (8 atk. kam.) - po 17, V.Petkus ir J.Ramanauskas - po 9; V.Dabkus 35, G.Orelikas 15 (11 atk. kam.), G.Andrijauskas ir G.Vileita - po 10.

"Aisčiai" - Vilniaus "Perlas" 71:101 (15:22, 23:19, 19:31, 14:29). V.Čepukaitis 17 (12 atk. kam.), Ž.Janavičius 13, O.Matulionis 10; A.Viskontas 18, E.Bendžius 17, L.Brazdauskis (8 atk. kam.) ir S.Kulvietis - po 14, P.Dambrauskas 13, E.Kairys 11, T.Šležas 10.