Karaliauja CSKA ir "Montepaschi"

2009 03 17 0:00
Įdomu, ar išvykdamas į Pekino žaidynes R.Javtokas pakuždėjo mažajai Gretutei, kad jau sutarė su gandru dėl broliuko?
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Savo šalių čempionatuose ir toliau pergales renka Maskvos CSKA ir Sienos "Montepaschi", kuriose rungtyniauja Lietuvos krepšininkai.

Dvidešimtą pergalę iš eilės Rusijos krepšinio superlygos A divizione iškovojo čempiono titulą ginantis CSKA.

Kovas - sūnų mėnuo.

Maskvos klubas, kuriame dėl traumos nerungtyniauja Ramūnas Šiškauskas, svečiuose 80:66 nugalėjo Liubercų "Triumf" komandą, kuri su 10 pergalių ir 8 pralaimėjimais yra penkta. 15 taškų nugalėtojams pelnė Matjažas Smodišas, po 12 - Erazemas Lorbekas bei Andrejus Voroncevičius, 11 - Nikos Zisis. Iš šeimininkų sėkmingiausiai žaidė Fiodoras Dmitrijevas (17 tšk.), Vadimas Paninas ir Marque'as Perry (po 12).

Kaip jau rašėme, kovo 3 dieną vieno iš CSKA lyderių R.Šiškausko žmona Edita pagimdė sūnų. Pirmajam jų sūnui Matui dveji. Ilgai netrukus toks džiaugsmas aplankė ir Maskvos "Dinamo" klube žaidžiančio vidurio puolėjo Roberto Javtoko šeimą - jis su žmona Vilma kovo 15-ąją irgi susilaukė sūnaus. Naujagimis sveria 3,8 kg, jo ūgis - 55 cm. Prieš dvejus metus Javtokų šeimoje gimė dukrytė Greta.

M.Katelyno dvigubas dublis

Dar vieną pergalę Italijos čempionate iškovojo Sienos "Montepaschi" komanda. Ji išvykoje 81:70 įveikė Montegranaro klubą "Premiata". Nugalėtojams Rimantas Kaukėnas per 22 minutes pelnė 9 taškus (2-3/4, 3-1/1), o Kšyštofas Lavrinovičius dėl traumos nežaidė. Sienos ekipa, per 22 rungtynes iškovojusi 21 pergalę, išlieka absoliuti lygos lyderė.

Pergalę iškovojo ir Milano "Armani Jeans" su Mindaugu Katelynu. Šeštąją vietą užimantis Milano klubas (12/10) namie po pratęsimo 85:71 įveikė Avelino "Air" krepšininkus. Lietuvis per 33 minutes pelnė 10 taškų (2-2/2, 3-2/4) ir atkovojo 10 kamuolių.

Dvyliktą pralaimėjimą patyrė Mindaugo Žukausko Pezaro "Scavolini Spar" komanda, kuri svečiuose 76:98 nusileido Romos "Lottomaticai". M.Žukauskas per 37 minutes pelnė 14 taškų (2-4/5, 3-2/3), atkovojo 6 kamuolius ir 5 kartus suklydo.

Padėjo įveikti lyderius

Ispanijos ACB krepšinio lygos čempionate dešimtąją vietą užimanti Bilbao "iurbentia" su Renaldu Seibučiu savo arenoje 85:72 įveikė lyderę Vitorijos "TAU Ceramicą" (21/3). Tai buvo vienuoliktoji Bilbao ekipos pergalė per 25 rungtynes. Lietuvis per 30 minučių pelnė 13 taškų (2-1/4, 3-2/4, 1-5/6).

Badalonos "DKV Joventut" su Simu Jasaičiu namie 81:89 pralaimėjo Seviljos "Cajasol" ekipai ir patyrė aštuntą nesėkmę. Penktąją vietą užimančioje Badalonos komandoje rezultatyviausiai žaidęs lietuvis per 27 minutes pelnė 25 taškus (2-3/4, 3-6/8, 1-1/2) ir atkovojo 5 kamuolius.

Penkioliktojoje vietoje esanti Donato Slaninos "CB Murcia" (7/18) savo arenoje 77:88 nusileido trečiojoje vietoje esančiam Madrido "Real" (18/6) klubui. Donatas per 35 minutes surinko 18 taškų (2-2/3, 3-4/6, 1-2/2).

Žvaigždžių diena

Tuo metu Graikijos krepšinio lygoje vyko "Žvaigždžių dienos" šventė, kur vietos rinktinė 127:93 sutriuškino likusio pasaulio komandą. Užsieniečių ekipoje žaidęs Šarūnas Jasikevičius per 4 minutes pelnė 3 taškus. 17 taškų pralaimėjusiems pelnė Michaelas Batiste, 10 - Nikola Vujčičius. Iš nugalėtojų išsiskyrė Ioannis Borousis (23 tšk.) ir Theodoras Papaloukas (18).

Tritaškių metimo konkursą laimėjo be klubo šiuo metu esantis graikas Dimitris Karadolamis, finale 22:15 nugalėjęs Pirėjo "Olympiacos" gynėją žydą Yotamą Halperiną. "Oro karaliaus" titulas atiteko "Kavala-Panorama" ekipos amerikiečiui Williamui Danielsui.