"Kavalieriai" nenori baigti sezono

2009 05 30 0:00
Susikibusius aukštaūgius Ž.Ilgauską (kairėje) ir D.Howardą teisėjui teko skirti kaip ringe.

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalo serijoje Klivlendo "Cavaliers" klubas su Žydrūnu Ilgausku atkūrė intrigą.

Ketvirtadienį "Cavaliers" savo arenoje 112:102 (35:18, 21:37, 22:24, 32:23) nugalėjo Orlando "Magic" ekipą ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą - 2:3.

"Tai buvo ypač svarbios rungtynės - laimėk arba sezonas tau jau baigtas. Žaidėme iš visų jėgų, nes nenorėjome nuvilti savo aistruolių", - pažymėjo LeBronas Jamesas, nugalėtojams pelnęs 37 taškus. 17 iš jų - per ketvirtą kėlinį. Naudingiausias NBA reguliariojo sezono žaidėjas taip pat atkovojo net 14 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Ryžtingai pradėję rungtynes "Cavaliers" krepšininkai jau 9 minutę pirmavo 22 taškų skirtumu - 32:10. Tačiau "Magic" dar iki pertraukos spėjo pasivyti varžovus. Ketvirto kėlinio pradžioje svečiai dar turėjo 1 taško pranašumą, bet įspūdingas L.Jameso žaidimas nutiesė šeimininkams kelią į pergalę.

"Privalome rasti būdų, kaip sustabdyti LeBroną", - piktinosi "Magic" treneris Stanas van Gundy. Jo auklėtiniai kol kas bejėgiai prieš L.Jamesą - šis per rungtynes vidutiniškai renka 41,2 taško, atkovoja 8,6 kamuolio ir atlieka 8,1 rezultatyvaus perdavimo.

Ž.Ilgauskas užvakar per 27 minutes prie pergalės prisidėjo 16 taškų (pataikė 6 dvitaškius iš 8 bei realizavo 4 baudų metimus iš 5), 6 gynyboje atkovotais kamuoliais bei rezultatyviu perdavimu. Nors pavyko išvengti klaidų, jis išnaudojo 6 pražangų limitą ir buvo priverstas palikti aikštelę.

Svečių gretose rezultatyviausi buvo Hidayetas Turkoglu (29 tšk.), Dwightas Howardas (24 tšk. ir 10 atk. kam.) ir Rashardas Lewisas (15 tšk.).

Šeštąsias Rytų konferencijos finalo rungtynes komandos žais šiąnakt Orlande. Pralaimėjimas "Cavaliers" klubui reikštų sezono pabaigą.

Nuo 1947-ųjų tik aštuonioms komandoms pavyko laimėti konferencijos finalą, seriją pralaimint 1:3.

"Mes dar sugrįšime į Klivlendą žaisti septintųjų serijos rungtynių", - sirgaliams pažadėjo "Cavaliers" gynėjas Danielis Gibsonas.