"Kavalieriai" parodė, kaip reikia branginti kamuolį

2009 03 21 0:00
Ž.Ilgauskas (kairėje) pasirengęs neprileisti "Trail Blazers" aukštaūgio J.Przybillos prie atšokusio kamuolio.

Per rungtynes su Portlendo "Trail Blazers" ekipa tik du kartus kamuolį praradę Klivlendo "Cavaliers" krepšininkai pakartojo NBA rekordą.

Ketvirtadienį NBA čempionate absoliuti lygos lyderė Klivlendo komanda namie po pratęsimo 97:92 (12:19, 22:17, 31:21, 21:29, 11:6) nugalėjo Portlendo "Trail Blazers" klubą ir iškovojo septintą pergalę iš eilės. Kartu tai buvo 31-as laimėjimas savo arenoje per 32 rungtynes.

"Cavaliers" vidurio puolėjas Žydrūnas Ilgauskas per 29 minutes pelnė 21 tašką (2-2/8, 1-5/6), 5 sykius atkovojo ir kartą perėmė kamuolį.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidęs LeBronas Jamesas atliko jau septintą trigubą dublį šį sezoną, o per karjerą - 24-ą. Klivlendo ekipos lyderis pelnė 26 taškus, 11 kartų atkovojo ir 10 sykių rezultatyviai perdavė kamuolį. Po 12 taškų prie pergalės pridėjo Maurice'as Williamsas ir Joe Smithas. Būtent M.Williamsas suklydo du kartus, ir tai buvo vienintelės visos "Cavaliers" komandos klaidos per šias rungtynes.

Tik porą sykių kamuolį praradę "Cavaliers" krepšininkai pakartojo Milvokio "Bucks" rekordą, pasiektą prieš trejus metus. O dvi klaidos per rungtynes ir jų pratęsimą yra NBA rekordas. Ankstesnis - 3 klaidos per mačą su pratęsimu - priklausė Niujorko "Knicks" komandai.

"Trail Blazers" ekipoje rezultatyviausiai žaidė Brandonas Roy'us (24 tšk.), Travisas Outlaw (17) ir Channingas Frye (14).

Priminsime, kad Ž.Ilgauskas rungtyniauja sulaužyta nosimi ir traumuotu nykščiu. Klivlendo klubui padėti negali Benas Wallace'as. Jis dėl lūžusios kojos negrįš į aikštelę dar 3 savaites. Negana to, antradienį per rungtynes su Orlando "Magic" kelį susižeidė Wally Szczerbiakas. Dėl šios traumos krepšininkas nežais maždaug 3 savaites.

Per kitas ketvirtadienio rungtynes Vakarų konferencijoje pirmaujanti Los Andželo "Lakers" 114:106 įveikė "Golden State Warriors" krepšininkus, o ketvirtąją vietą Rytų konferencijoje užimanti Atlantos "Hawks" 95:87 nugalėjo Dalaso "Mavericks" komandą.