Keisčiausios rungtynės su liūdna pabaiga

2008 03 01 0:00
Rezultatyviausias Stambulo ekipos žaidėjas W.Solomonas taikliu tolimu metimu sujaukė rungtynių pabaigą.

Rungtynių Stambule arbitrai neįskaitė jau pasibaigus ketvirtojo kėlinuko laikui pataikyto Willie Solomono metimo. Po šio krepšininko metimo pergalė 81:79 buvo įskaityta Turkijos čempionams. Tačiau po pusvalandį trukusių peržiūrų teisėjai patenkino svečių komandos protestą, ir ekipoms Stambule teko žaisti pratęsimą.

Papildomas penkias minutes komandos žaidė esant tuščioms tribūnoms, nes laimingi sirgaliai jau buvo išsiskirstę. Į Eurolygos istoriją pateksiančiame, daugiau kaip tris valandas trukusiame susitikime "Lietuvos ryto" komanda 91:95 nusileido Turkijos čempionui Stambulo "Fenerbahce Ulker" klubui. Tai buvo antroji vilniečių nesėkmė, o turkams tai buvo antroji pergalė.

Paskutinę ketvirtojo kėlinuko minutę aikštelės šeimininkai išlygino rezultatą (79:79), o paskutinę mačo sekundę dvitaškį metimą, kurio vėliau teisėjai neįskaitė, pataikė W.Solomonas. Švieslentėje dar ilgai neišnyko šeimininkų pergalę skelbiantis rezultatas - 81:79.

Tačiau peržiūrėję vaizdo įrašą teisėjai nusprendė, kad krepšininkas pavėlavo išleisti kamuolį iš rankų, todėl rezultatas liko lygus. Ir varžovai buvo priversti grįžti į aikštelę, nors kai kurie žaidėjai jau spėjo išsimaudyti, o visi žiūrovai išvažiavo namo.

Rezultatyviausiai Vilniaus komandoje žaidė Kenanas Bajramovičius ir Chuckas Eidsonas, pelnę atitinkamai 22 ir 20 taškų. Iš nugalėtojų sėkmingiausiai žaidė Willie Solomonas (27 tšk.).

"Nieko panašaus nesu patyręs, matęs ar girdėjęs. Bet kokiu atveju sveikinu varžovus ir jų trenerį Bogdaną Tanjevičių, - po išskirtinio krepšinio trilerio sakė "Lietuvos ryto" treneris Aleksandras Trifunovičius. - Dabar mums lieka tik susikoncentruoti ir namie iškovoti pergalę prieš "Fenerbahce" didesniu skirtumu. To mums reikia norint gerai pasirodyti grupėje."

Turkijos ekipos strategas Bogdanas Tanjevičius teigė, kad pagrindinio laiko pabaiga buvo vienas keisčiausių įvykių jo gyvenime.

"Niekada nesu žaidęs pratęsimo nuo pagrindinio laiko pabaigos praėjus valandai, - sakė jis. - Rungtynės buvo sunkios abiem komandoms - žaidėme banguotai per visą susitikimą. Per antrą kėlinuką atsigavome ir perėmėme vadovavimą. Tačiau per trečią ketvirtį kritome į duobę. Ketvirtame vėl sugebėjome pasivyti varžovus. Po pagrindinio laiko žaidėjai taip ilgai laukė rūbinėje, kad turėjo iš naujo susitvarstyti kojas. Esu laimingas, kad mes ir toliau kovojame dėl pirmų dviejų vietų grupėje."

Ketvirtąjį E grupės mačą "Lietuvos ryto" krepšininkai kovo 5 dieną išvykoje žais su Vitorijos "Tau Ceramica", kurioje rungtyniauja Simas Jasaitis. Pirmojo rato rungtynes grupėje pirmaujančiam Ispanijos klubui namie vilniečiai pralaimėjo 81:84.

STATISTIKA

"Fenerbahce Ulker" - "Lietuvos rytas" 95:91 (25:27, 20:7, 10:29, 24:16; pratęsimas 16:12).

"Ulker": W.Solomonas 27 tšk., T.Kinsey 16, O.Asikas 13, O.Onanas ir E.Preldzičius po 10, O.Savasas 6.

"Lietuvos rytas": K.Bajramovičius 22 (9 atk. kam.), C.Eidsonas 20, H.Price'as 18 (6 kld.), M.Lukauskis 11, M.Anisimovas 8, J.Vromanas 7, A.Jomantas 5.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 28/45 (62 proc.) ir 26/53 (49 proc.), tritaškiai - 8/23 (35) ir 7/17 (41), baudos - 15/29 (52) ir 18/27 (67), kamuolys atkovotas 36 ir 39 kartus, rezultatyviai perduotas 12 ir 15, perimtas 11 ir 12, prarastas 17 ir 19, blokuotas 9 ir 2 kartus.