Ketvirtfinalio vizija sustiprėjo

2011 02 18 0:00
Vilniaus ekipą svarbiais momentais gelbėjo K.El-Amino (su kamuoliu) taškai.
Petro Malūko nuotrauka

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai, padovanoję akiai gražų krepšinį, "Siemens" arenoje nugalėjo Malagos "Unicaja" (Ispanija) ekipą ir Eurolygoje šventė svarbią pergalę.

Prieš dvi savaites Malagoje pralaimėję 91:98, vakar savo žiūrovų akivaizdoje vilniečiai Ispanijos klubą nugalėjo 70:65 (17:17, 22:18, 14:13, 17:17) ir TOP 16 etape įsirašė antrą pergalę. Taip Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai žengė svarbų žingsnį ketvirtfinalio link.

Per pirmus du kėlinius "Lietuvos ryto" gretose atsirado po gelbėtoją, kurie traukė komandą paskui save. Per pirmas dešimt minučių juo buvo Khalidas El-Aminas, surinkęs 9 taškus. Antrame ketvirtyje atsiskleidė Martynas Gecevičius, į varžovų krepšį įsūdęs du tritaškius ir pelnęs 10 taškų. Jo dėka šeimininkai iki ilgosios pertraukos išsaugojo 4 taškų persvarą (39:35). "Lietuvos ryto" krepšininkai puikiai sergėjo pavojinguosius Malagos žaidėjus Urošą Tripkovičių, Blanco Saulį ir Terrellą McIntyre'ą - po dviejų kėlinių jų taškų skrynios buvo tuščios.

Įpusėjus trečiam kėliniui Lietuvos čempionai pagavo žaidimo ritmą ir pabėgo 12 taškų skirtumu. Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui suskambo pavojaus varpai - iš dviženklės persvaros liko tik trys taškai (58:55). Tada sostinės krepšininkai ir parodė kovinę dvasią. Viena už kitą įspūdingesnės mūsiškių atakos kėlė "Siemens" žiūrovus ant kojų. Kietu kumščiu tapusi Vilniaus komanda šventė antrą pergalę 70:65.

Mūsų komandoje rezultatyviausiai žaidė K.El-Aminas (18 taškų) ir M.Gecevičius (17). Iš svečių sėkmingiausiai rungtyniavo vienas naudingiausių Eurolygos krepšininkų Joelis Freelandas, pelnęs 19 taškų.

Penkto turo rungtynes "Lietuvos rytas" žais vasario 23 dieną išvykoje su Graikijos čempionu Atėnų "Panathinaikos", kuris po vakar dienos rungtynių sutvirtino E grupės lyderio pozicijas. Graikai namie 76:74 nugalėjo Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) krepšininkus ir iškovojo trečią pergalę. Ispanams tai buvo antroji nesėkmė.