Ketvirtfinaliuose užvirė kova

2009 03 25 0:00
R.Šiškauskas (kairėje) ir E.Lorbekas bando sulaikyti "Partizan" legionierių S.Lasme.

Vyrų Eurolygos krepšinio turnyre vakar vakare prasidėjo lemiamos kovos - buvo žaidžiamos pirmosios ketvirtfinalio rungtynės.

Rusijos čempionai Maskvos CSKA krepšininkai su Ramūnu Šiškausku ypač nerezultatyviose rungtynėse savo aikštėje 56:47 (13:3, 17:17, 13:11, 13:16) palaužė Belgrado "Partizan" iš Serbijos ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Puikią gynybą demonstravę šeimininkai serbams per pirmą ketvirtį leido įmesti vos 3 taškus ir atitrūko dviženkle taškų persvara. Tokį pranašumą CSKA išlaikė iki ketvirto kėlinio. Pakilę į lemiamą šturmą "Partizan" krepšininkai likus žaisti 5 min. priartėjo iki 7 taškų, tačiau serbų ryžtą 37 min. numalšino taiklus Ramūno Šiškausko tritaškis, po kurio Maskvos klubas atitrūko 12 taškų ir nebeišleido pergalės iš savo rankų.

Įdomu, kad CSKA šiose rungtynėse įmetė vos 2 tritaškius iš 22.

14 minučių rungtyniavęs R.Šiškauskas pataikė 1 tritaškį iš 6, visus 4 baudų metimus, surinko 7 taškus, atkovojo 2 kamuolius, tačiau prasižengė 4 kartus.

Nugalėtojams Erazemas Lorbekas pelnė 16 taškų, 8 pridėjo ir 10 kamuolių atkovojo Viktoras Chriapa. "Partizan" gretose išsiskyrė Urošas Tripkovičius (16 tšk.) ir Janas Vesely (7 tšk.).

Kitose rungtynėse akis į akį susitiko lietuviai: Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) su Šarūnu Jasikevičiumi kovojo prieš Sienos "Montepaschi" (Italija) su Rimantu Kaukėnu.

Nors varžovai per visas rungtynes lipo ant kulnų, "Panathinaikos" pavyko apginti savo tvirtovę ir išplėšti pergalę 90:85 (23:18, 21:20, 18:15, 28:32).

Nugalėtojams Š.Jasikevičius per 27 minutes pelnė vos 4 taškus (2-1/3, 3-0/4, 1-2/2), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir prarado 3 kamuolius.

Pralaimėjusiųjų gretose 36 minutes rungtyniavęs R.Kaukėnas surinko 13 taškų (2-6/14, 3-0/2, 1-1/2), atkovojo 4 ir prarado 3 kamuolius.