Ketvirtfinalyje laukia Europos čempionės

2011 06 28 0:00
Lietuvos krepšininkėms (žalia apranga) Europos čempionato ketvirtfinalyje teks kautis su prancūzėmis.
EPA-ELTA nuotrauka

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė nesėkme baigė Europos čempionato grupės varžybų etapą ir turnyro ketvirtfinalyje turės kautis su čempionių titulą ginančiomis Prancūzijos krepšininkėmis.

Vakar paskutinėse E grupės rungtynėse Bydgoščiuje lietuvaitės 59:63 (22:14, 14:21, 8:14, 15:14) pralaimėjo Čekijos komandai, kuri atkrintamosiose varžybose kovos su kroatėmis.

Lietuvos ekipa užtikrintai pradėjo susitikimą ir išsiveržė į priekį. 9 minutę po Aušros Bimbaitės dvitaškio komandas skyrė 8 taškai (22:14), o 16 minutę po Sandros Linkevičienės baudų metimų lietuvių persvarą tapo dviženklė (33:22). Tačiau nuo šio epizodo čekės ėmė mažinti atsilikimą ir įpusėjus rungtynėms Lietuva pirmavo vos 1 tašku (36:35).

Po didžiosios pertraukos Čekijos komanda persvėrė rezultatą. 30 minutę varžovės nutolo 52:44. Bet lietuvės rado jėgų panaikinti atsilikimą. 35 minutę Marina Solopova tritaškiu vėl išvedė savo komandą į priekį - 54:52. Vis dėlto dvikovos pabaigoje sėkmė lydėjo čekes. Jos pataikė kelis tolimus metimus, o Lietuvos komanda nesugebėjo realizuoti baudų metimų.

Lietuvos rinktinei vakar taškus pelnė: A.Bimbaitė 15, Gintarė Petronytė 11, S.Linkevičienė 9, Vaida Sipavičiūtė, M.Solopova ir Rima Valentienė po 6, Agnė Abromaitė 3, Eglė Šulčiūtė 2 ir Giedrė Paugaitė 1.

Čekijos rinktinėje nesulaikoma buvo Eva Vitečkova. Ji pelnė 26 taškus. 15 pridėjo Katerina Elhatova, po 8 - Ilona Burgrova ir Petra Kulichova.

Ketvirtfinalio rungtynės su Prancūzija įvyks ketvirtadienį 19 val. Lietuvos laiku Lodzės mieste. Lietuvos krepšinio federacija (LKF) aistruoliams suteikė galimybę gyvai pamatyti rungtynes, tereikia sumokėti 30 litų. LKF užsakė tris autobusus, kurie ketvirtadienį krepšinio gerbėjus iš Kauno nuveš į Lodzę ir parveš iš karto po rungtynių.

"Rinktinė Europos čempionate rungtyniauja fantastiškai. Merginos ir treneriai įrodė, kad svajonė vėl tapti Senojo žemyno čempionėmis ir pirmą kartą moterų krepšinio istorijoje iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes yra įgyvendinama. Komandai per šias ypatingos svarbos rungtynes reikės kuo didesnio palaikymo, todėl nusprendėme užsakyti 3 autobusus ir visus pageidaujančius nuvežti į Lodzę už simbolinę kainą", - sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Per kitas E grupės rungtynes vakar Rusija 62:59 įveikė Didžiąją Britaniją ir ketvirtfinalyje žais su latvėmis. Vėlai vakare susitiko baltarusės ir turkės. Šios dvikovos nugalėtojoms atiteko paskutinis kelialapis į ketvirtfinalį.