Kilnusis J.Valančiūnas įvertintas prizu

2009 08 04 0:00
J.Valančiūnas pateko į simbolinį penketą ir dar apdovanotas prizu už kilnų elgesį.

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) krepšinio rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas išrinktas į simbolinį Prancūzijoje vykusio Europos vaikinų čempionato penketą.

Sekmadienį vėlai vakare vykusiame finale susitiko Serbijos ir Prancūzijos ekipos. Aukso medalius iškovojo Serbijos krepšininkai, šeimininkus nugalėję rezultatu 78:72.

Mariaus Linarto vadovaujama Lietuvos komanda, kaip jau rašėme, kovą dėl bronzos pralaimėjo bendraamžiams iš Turkijos - 74:95. Lietuvos krepšininkai Europos čempionate iškovojo septynias pergales ir patyrė du pralaimėjimus. Mūsiškiai čempionate buvo nepralenkiami pagal pelnomus taškus (81,7), atkovotus kamuolius (46,9) bei rezultatyvius perdavimus (14,7).

Naudingiausiu čempionato žaidėju pripažintas 17 metų 208 cm ūgio turkas Enesas Kanteras. Jis per visas pirmenybes demonstravo įspūdingą žaidimą. Aukštaūgis vidutiniškai aikštelėje praleisdavo 28 minutes, pelnydavo 18,6 taško, atkovodavo 16,4 kamuolio bei blokuodavo 1,8 varžovo metimo.

Į Europos čempionato geriausiųjų penketuką pateko ir Lietuvos rinktinės lyderis J.Valančiūnas. 17 metų 209 cm ūgio lietuvis per rungtynes vidutiniškai žaisdavo 28 minutes, įmesdavo 19,3 taško, sugriebdavo 10,6 atšokusio kamuolio bei blokuodavo 2,6 varžovo metimo. Jonas užėmė pirmąją vietą pagal dvitaškių taiklumą - (62/86) 72,1 proc. (62/86), o pagal rezultatyvumą ir blokuotus metimus liko antras. Lietuviui taip pat atiteko kilnaus žaidimo ("Fair Play") prizas.

Be minėtų krepšininkų, į simbolinį penketuką dar išrinkti kroatas Toni Prostranas, prancūzas Evanas Fournieris ir serbas Dejanas Musli.