Klaipėda švenčia

2014 10 23 20:55
Eurolygos debiutantas „Neptūnas“ grupėje iškovojo pirmą pergalę. bcneptunas.lt nuotrauka

Pirmą kartą į Klaipėdą atkeliavusios Eurolygos varžybos nepaliko nė vieno abejingo uostamiesčio gyventojo, o jų mylima „Neptūno“ komanda padovanojo miestui šventę.

Po nepavykusio debiuto prieš savaitę Ispanijoje, ketvirtadienį savo žiūrovų akivaizdoje Kazio Maksvyčio treniruojami „Neptūno“ krepšininkai po atkaklios kovos 83:81 nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) ekipą ir D grupėje įsirašė pirmą pergalę.

Per šias rungtynes uostamiesčio ekipos žaidėjai įrodė, jog keliose Eurolygos statistikos kategorijose nėra blogiausi, kaip atrodė po pirmos nesėkmės (69:88) svečiuose žaidžiant su Vitorijos „Laboral Kutxa“ ekipa. Tąkart Lietuvos krepšinio lygos vicečempionai iš toli atakavo vos 15 procentų taiklumu (4/26) ir tai buvo prasčiausias pirmojo turo rezultatas Eurolygoje. Be to, klaipėdiečiai su Milano „Emporio Armani“ ekipa pasidalijo paskutinę vietą ir pagal rezultatyvius perdavimus (po 8).

Kazys Maksvytis. /Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Ketvirtadienį žaisdamas su Serbijos klubu „Neptūnas“ vien per pirmą kėlinį atliko 8 rezultatyvius perdavimus, o per pirmą rungtynių pusę tritaškius metė 52 proc. taiklumu (9/17). Iš viso mūsiškiai atliko 21 rezultatyvų perdavimą, o tritaškius metė 44 proc. taiklumu (11/25).

Būtent tokie metimai padėjo klaipėdiečiams antrame kėlinyje išsiveržti į priekį 15 taškų skirtumu (16 min. 40:25). Pavyzdį saviškiams rodė rezultatyviausias ekipos žaidėjas Deividas Gailius, per 20 minučių iš toli pataikęs keturis sykius. Po ilgosios pertraukos šeimininkai nustojo atakuoti iš toli, ir svečiai tuo pasinaudojo, trečiojo kėlinio pabaigoje sumažindami skirtumą iki 4 taškų (62:58). Prasidėjus lemiamam ketvirčiui serbai rezultatą išlygino (71:71). Klaipėdiečiai nepalūžo, atitrūko 81:74, tačiau įpusėjus paskutinei minutei svečiai vėl išlygino rezultatą - 81:81. Pergalingus taškus likus žaisti 3 sek. pelnė kamuolį į krepšį nuo lentos įmetęs Valdas Vasylius. Iškovota istorinė pergalė.

Uostamiesčio ekipa ketvirtadienį susitvarkė su pagrindine užduotimi sustabdyti 221 cm ūgio „Crvena Zvezda“ vidurio puolėją Bobaną Marjanovičių. Jis pelnė tik 11 taškų.

Ir dar viena įdomi detalė. Po pirmo turo „Neptūnas“ buvo agresyviausia Eurolygos komanda – Vitorijoje metė net 29 baudas – daugiausia Eurolygoje. Ketvirtadienį per pirmus du kėlinius klaipėdiečiai nemetė nė vienos baudos, per kitus du - 13.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 83:81 (25:20, 22:17, 20:24, 16:20).

„Neptūnas“: D. Gailius 19 tšk. (3-4/6), M. Shakuras 11, D. Zavackas 10, M. Mažeika, V. Vasylius ir E. Dimša po 8.

Crvena Zvezda“: M. Williamsas 23 (3-4/9), J. Blažičius 16, B. Marjanovičius 11.