Klaipėdiečiai nevykdė trenerio nurodymų

2016 03 29 6:00

Tarp stipriausių pastarojo meto Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandų įsiveržęs Klaipėdos „Neptūnas“ šį sezoną dažnai stringa. Klaipėdiečiai kol kas laimėjo 53 proc. žaistų rungtynių – 16 iš 30 – ir turnyro lentelėje yra ketvirti.

Praėjusį savaitgalį „Neptūnas“ svečiuose susitiko su vienais pagrindinių savo konkurentų Utenos „Juventus“ krepšininkais ir pralaimėjo jiems 89:104.

„Kai komanda praleidžia 104 taškus, tai tampa pagrindine pralaimėjimo priežastimi. Kiekviename kėlinyje leidome varžovams surinkti po 20 ir daugiau taškų. Žaidėjai gindamiesi nepadarė to, kas buvo liepta. Man tenka prisiimti atsakomybę, kad nesugebėjau to išreikalauti“, – sakė „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis. Jis teigė, kad laukia daug darbo peržiūrint rungtynių įrašą ir analizuojant žaidėjų klaidas.

Pergalingą persvarą „Juventus“ susikrovė ketvirtame kėlinyje, kurį laimėjo beveik dviguba persvara – 34:18.

„Džiaugiuosi savo krepšininkų drąsa ir kovingumu. Jie nestokojo ambicijų įveikti varžovus“, – pažymėjo „Juventus“ treneris Antanas Sireika.

Utenos krepšininkai šiame mače atliko net 30 rezultatyvių perdavimų. Jie pakartojo šio sezono rekordą, kurį sausį užfiksavo Kauno „Žalgirio“ komanda dvikovoje su Alytaus „Dzūkija“.

A. Sireika sakė, kad 30 rezultatyvių perdavimų jo nenustebino: „Man tai ne naujiena. Mes visada žaidžiame taip – stengiamės dažnai perduoti kamuolį.“

Utenos komandos gynėjas Spenceris Butterfieldas buvo pripažintas naudingiausiu praėjusios savaitės LKL žaidėju. Per 34 minutes jis į „Neptūno“ krepšį įmetė 23 taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 2 kamuolius bei išprovokavo 7 pražangas.

Po šių rungtynių tiek „Neptūnas“, tiek „Juventus“ turi po 16 pergalių ir LKL turnyre dalijasi 4–5 vietomis. Aukštesnę vietą užėmusi ekipa atkrintamosiose varžybose turės namų aikštės pranašumą.

Po „Neptūno“ nesėkmės trečiojoje vietoje įsitvirtino Prienų-Birštono „Vytautas“ (17 pergalių). Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namie 68:57 palaužė „Šiaulius“. „Vytautas“ nuo varžovų pabėgo ketvirtame kėlinyje, 5 minučių žaidimo tarpsnį laimėjęs 11:0.

Utenos „Juventus“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 104:89 (27:21, 21:26, 22:24, 34:18). S. Butterfieldas 23, E. Želionis 20, E. Dimša 14; D. Ewingas ir J. Grantas – po 15, M. Girdžiūnas 11.

Kėdainių „Nevėžis“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 76:81 (14:20, 11:22, 22:13, 20:12, 9:14) po pratęsimo. M. Kupšas 26, D. Gvezdauskas 22, A. Viskontas 10; J. Žuža 19, M. Pavlovičius 15, A. Labuckas 14.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 95:74 (22:11, 21:21, 26:20, 26:22). M. Lukauskis 18, K. Lavrinovičius 17, A. Juškevičius 12; D. Low ir R. Moore'as – po 18, A. Agafonovas 17.

Prienų-Birštono „Vytautas“ – „Šiauliai“ 68:57 (22:16, 11:18, 20:11, 11:8). V. Čepukaitis 15, D. Šalenga 13, V. Šulskis 12; M. Scottas 16, G. Leonavičius 14, R. Giedraitis 9.