LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA

Klaipėdoje žalgiriečiai nugalėjo ir Latvijos čempionus

Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Kauno „Žalgirio“ komanda tęsia pergalingą pasirodymą Vlado Garasto taurės turnyre. Antrąją turnyro dieną žalgiriečiai nugalėjo Ventspilio „Ventspils“ komandą 73:59 (23:15, 14:15, 15:14, 21:15).

Pajūryje dar nerungtyniauja po pasaulio čempionato besiilsintis Paulius Jankūnas ir po traumos atsigaunantis Kasparas Vecvagaras, o su Latvijos čempionais taip pat nežaidė Robertas Javtokas ir Tomas Dimša.

Žalgiriečiai nerezultatyviai pradėjo mačą (0:5), bet po to net 3 atakas iš eilės neleido latviams per 24 sekundes išmesti kamuolio. Puolime reikalus pataisė puikiai rungtyniavęs Jamesas Andersonas. Nors pirmosios savo atakos metu jis gavo „stogą“, po to nedvejodamas smeigė 3 tritaškius ir „Ventspils“ treneriai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. Po jos kauniečių spurtą 14:0 tritaškiu užbaigė Artūras Milaknis – 14:5. Artūrui Gudaičiui atkovojus kamuolį puolime, J. Andersonas prasiveržė ir po krepšiu, o kiek vėliau A. Gudaitis pridėjo ataką „2+1“ – 21:12. Pirmąjį kėlinį vainikavo Vaido Kariniausko baudų metimai – 23:15.

V. Kariniauskas antrąjį kėlinį pradėjo gražiu prasiveržimu, baudą už techninę pražangą įmetė Siimas-Sanderis Vene, iš vidutinio nuotolio pataikė Darius Songaila ir Kauno komandos pranašumas pasiekė 11 taškų (28:17). Visgi tada žalgiriečiai pralaimėjo atkarpą 3:9, kurios metu taikliai iš toli ir vėl atakavo J. Andersonas. Antrajam kėliniui einant į pabaigą kovingas A. Gudaičio žaidimas ir visos 4 pataikytos baudos bei dar vienas D. Songailos šūvis iš kelių metrų leido „Žalgiriui“ pirmauti 37:30.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje „Ventspils“ krepšininkai ėmė kibti žalgiriečiams į atlapus. Į pirmuosius 5 „sausus“ taškus dar atsakė D. Songaila ir A. Gudaitis (43:37), bet latviai sugebėjo išlyginti rezultatą – 43:43. Po Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės vaizdas aikštelėje pasikeitė. A.Milaknis taikliu tritaškiu užbaigė puikiai suregztą derinį, kitoje atakoje jis pridėjo prasiveržimą, o kėlinį sėkmingai užbaigė S.Vene ir A. Gudaičio metimai – 52:44.

Kaip visų kėlinių pradžiose taip ir ketvirtajame žalgiriečių puolimas kiek buksavo. Nors įmetė S.Vene, latviai priartėjo iki 5 taškų. Tačiau tada iniciatyvos ėmėsi J. Andersonas ir Vytenis Lipkevičius. Tarp dviejų amerikiečio tritaškių įsipaišė 4 V. Lipkevičiaus taškai ir „Ventspils“ treneriai suskubo prašyti minutės pertraukėlės – 64:54. Ji negelbėjo, nes V. Lipkevičius švystelėjo taiklų tritaškį, J.Andersonas pridėjo dar 6 taškus ir „Žalgiris“ šventė dar vieną pergalę – 73:59.

„Žalgiris“: J.Andersonas 26 (6/9 trit.), A.Gudaitis 12 (10 atk. kam.), D.Songaila 10, A.Milaknis 8, V.Lipkevičius 8, S.Vene 5, V.Kariniauskas 4 (5 rez. perd.), M.Waynsas 0 (7 rez. perd.), D.Tarolis 0, L.Lekavičius 0, L.Birutis 0.

„Ventspils“: T.Barniesas 15 (9 atk. kam.), A.Grazulis 7, A.Butjankovas 7.