Klivlendui ir Vašingtonui prireikė pratęsimo

2008 01 14 0:00

Penktadienis ir šeštadienis buvo sėkmingas visiems NBA klubams, kuriuose rungtyniauja Lietuvos krepšininkai. Sunkiausiai pergalę pavyko iškovoti Klivlendo "Cavaliers" ekipai su Žydrūnu Ilgausku, varžovus įveikusiai tik po dviejų pratęsimų.

"Kavalieriai" penktadienį namie 113:106 (35:37, 23:14, 11:26, 24:16; pratęsimai - 7:7, 13:6) palaužė Šarlotės "Bobcats" ekipą ir, iškovoję 19 pergalių per 37 rungtynes Centriniame pogrupyje tebėra antri. Lietuvis per 24 minutes pelnė 14 taškų (2-7/13), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo.

Geriausiai Klivlendo ekipoje žaidė LeBronas Jamesas, jo sąskaitoje 31 taškas, 19 po krepšiais atkovotų ir 4 perimti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai ir 3 blokuoti varžovų metimai. Po 16 taškų nugalėtojams pelnė Larry Hughesas ir Andersonas Varejao (18 atk. kam.). Iš svečių rezultatyviausias buvo ir 27 taškus surinko Geraldas Wallace'as.

Dvi pergales į savo sąskaitą įsirašė Vašingtono "Wizards" su Dariumi Songaila.

Penktadienį svečiuose "Wizards" tik po pratęsimo 102:98 (23:17, 16:16, 35:23, 19:25; pratęsimas 15:11) įveikė Altantos "Hawks" klubą, o šeštadienį namie 85:78 (23:19, 18:21, 19:25, 25:13) įveikė absoliutų lygos lyderį Bostono "Celtics" klubą.

Lietuvos vidurio puolėjas prie laimėjimų prisidėjo kukliai: penktadienį per 11 minučių pelnė 2 taškus (2-1/4), šeštadienį per 14 min. - 4 (2-2/5).

Ketvirtą pergalę per pastaruosius penkis susitikimus iškovojusi Vašingtono komanda (19 pergalių ir 16 pralaimėjimų) Rytų konferencijos Pietryčių pogrupyje ir toliau užima antrąją vietą.

Rezultatyviausiai iš lietuvių savaitgalį žaidė Linas Kleiza, o jo Denverio "Nuggets" namie 113:103 (25:26, 28:30, 31:30, 29:17) nugalėjo Orlando "Magic" krepšininkus. Lietuvis per 21 minutę pelnė 18 taškų (2-4/5, 3-3/8, 1-1/1), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Rezultatyviau už Liną Denverio komandoje žaidė ir 32 taškus pelnė Carmelo Anthony (14 atk. kam.), po 21 tašką surinko Allenas Iversonas (13 rez. perd.) ir Anthony Carteris (11 rez. perd.).

Po šos pergalės "Nuggets" (22/13) Vakarų konferencijos Šiaurės Vakarų pogrupio lyderio poziciją ir toliau dalijasi su Portlendo "Trail Blazers" klubu.