Komandą tempia Sabonis

2013 07 22 6:00
Lietuvos rinktinės varžovų galvos skausmas - D.Sabonis (dešinėje). fibaeurope.com nuotrauka

Latvijoje vykstančiame Europos jaunių iki 18 metų (U-18) krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė pateko į kitą varžybų etapą turėdama vieną įskaitinę pergalę iš dviejų galimų.

Paskutinėse A grupės rungtynėse šeštadienį Ventspilyje Lietuva po pratęsimo 74:70 (16:22, 15:12, 18:22, 15:8, 10:6) nugalėjo Serbiją. Prieš tai Sauliaus Štombergo auklėtiniai 58:67 pralaimėjo prancūzams ir 74:69 įveikė slovėnus.

Dvikovoje su Serbija vėl nesulaikomas buvo legendinio krepšininko Arvydo Sabonio sūnus Domantas. Jis per 35 minutes pelnė 22 taškus (7/15 dvitaškių, 8/14 baudų) ir atkovojo net 22 kamuolius, taip pat išprovokavo 10 varžovų pražangų. Per ketvirtą kėlinį ir pratęsimą jaunasis Sabonis surinko 14 taškų ir padėjo komandai išplėšti pergalę.

Lyderiui talkino Augustas Šuliauskas (14 tšk.), Lukas Grabauskas (10), Haroldas Saprykinas (9), bei Dainius Chatkevičius (6). Serbų ekipoje pasižymėjo Vasilje Pušica (19 tšk.), Alekša Jugovičius (11), Draganas Apičius ir Vasilje Vučetičius (po 8).

Abiem komandoms šiose rungtynėse itin prastai sekėsi atakuoti iš toli. Lietuviai pataikė 5 tritaškius iš 24 (21 proc.), serbai - 2 iš 13 (15 proc.). H.Saprykinas prametė net 7 tritaškius.

17 metų D.Sabonis yra aiškus U-18 rinktinės lyderis. Per trejas grupės varžybų rungtynes jis vidutiniškai rinkdavo 17,7 taško ir atkovodavo 17,3 kamuolio.

Antrame varžybų etape Lietuvos rinktinė žais E grupėje. Jos kovos toliau vyks Ventspilyje. Šiandien mūsiškiai susitiks su Čekija, trečiadienį su Rusija, o ketvirtadienį - su Bosnija ir Hercegovina. Į Rygoje vyksiantį pirmenybių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios grupės komandos.