Kova dėl medalių aštrėja

2013 09 20 6:00
Kroatijos rinktinė nesuteikė vilčių ukrainiečiams perrašyti istorijos. AFP/Scanpix nuotraukos

Europos vyrų krepšinio čempionate Slovėnijoje šį vakarą paaiškės, kurios komandos sekmadienį varžysis dėl čempionės titulo. Trečiadienį į pusfinalį prasibrovė Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės, vakar vakare trečiąja pusfinalininke tapo Kroatijos ekipa.

Šiandien 18.45 val. kroatai dėl vietos finale kausis su Lietuvos ir Italijos ketvirtfinalio poros nugalėtoja, po jų, 22 val., antrame pusfinalyje susitiks ispanai ir prancūzai. Šios dvi ekipos prieš dvejus metus Kaune kovojo Europos pirmenybių finale ir pergalę rezultatu 98:85 šventė titulą apgynę ispanai.

Į pusfinalius patekusios komandos užsitikrino vietas kitąmet Ispanijoje vyksiančiame pasaulio čempionate.

Aštunta pergalė

Pirmą kartą į Europos čempionato atkrintamąsias varžybas iškopusiai Ukrainos komandai nepavyko žengti dar vieno istorinio žingsnio. Pralaimėjimu ispanams „EuroBasket 2013“ pradėję Kroatijos krepšininkai įsivažiavo ir vakar ketvirtfinalyje 84:72 nugalėjo ukrainiečius, čempionate iškovodami jau aštuntą pergalę iš eilės.

Po pirmo kėlinio (22:22) niekas nesiryžo spėlioti, kuri komanda pateks į pusfinalį. Per kitas 10 minučių atsiskleidė kroatų jėga – po metimų krušos jie išsiveržė į priekį 49:32, o trečio ketvirčio pradžioje įgijo ir 19 taškų persvarą (54:35). Rankų nenuleidę ukrainiečiai sugebėjo varžovams pagadinti nervus, po trijų kėlinių priartėdami iki 9 taškų (61:70). Tačiau besivejančiuosius pražudė besaikiai metimai iš toli. Iki tol vidutiniškai po 9 tritaškius per rungtynes įmesdavę Ukrainos krepšininkai vakar pataikė tik 3 iš 22 (kroatai – 10 iš 23). Įdomu, jog Kroatija – geriausia čempionato kovotoja dėl kamuolių – vakar šią kovą ukrainiečiams pralaimėjo 30:39.

Slovėnams pritrūko patirties

Ispanijos rinktinė į pusfinalį pateko net rimtai neapšilusi. Nuo pirmųjų minučių ispanai užspaudė serbus ir iškovojo įspūdingą pergalę 90:60. Tuo metu Europos vicečempionams prancūzams teko gerokai paplušėti, kol nuo savo kelio ketvirtfinalyje nustūmė šeimininkus slovėnus. Prancūzai iškovojo pergalę rezultatu 72:62. Prie jos daugiausia prisidėjo San Antonijaus „Spurs“ gynėjas Tony Parkeris – jis per 35 minutes pelnė 27 taškus, atkovojo 3 kamuolius ir išprovokavo 7 pražangas.

Prancūzai džiaugiasi ketvirtfinalyje peršokę slovėnų barjerą.

Pirmąsyk dviženklę persvarą Prancūzijos ekipa įgijo trečiame kėlinyje po Alexio Ajincos rezultatyvios atakos – 36:26. Božidaro Maljkovičiaus auklėtiniai palaikant pilnutėlei Liublianos „Stožice“ arenai lemiamo kėlinio pradžioje sugebėjo priartėti iki trijų taškų (49:52), tačiau varžovai spurtavo 7:0 ir sėkmingai pasiekė pusfinalį.

Slovėnijos ekipos strategas B.Maljkovičius teisinosi, jog auklėtiniams puolime stigo kantrybės, jie dažnai priimdavo neteisingus sprendimus. Jo manymu, slovėnams pritrūko tokio rango varžybų patirties: „Prancūzija turi gerus žaidėjus, jie sukaupę didelės patirties. O mūsų komandoje daugelis krepšininkų tokio svarbumo rungtynes žaidė pirmą kartą.“

Tą pripažino ir Prancūzijos rinktinės vyriausiasis treneris Vincentas Collet, teigdamas, jog žaidėjai pasinaudojo savo patirtimi. Be to, pasak stratego, auklėtiniai puikiai vykdė planą ir, kas svarbiausia, laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, taip įgydami antras galimybes atakuoti ir kontroliuoti susitikimo eigą. Po netaiklių atakų atkovoję kamuolį prancūzai pelnė 20, o šeimininkai – tik 6 taškus.

Po smūgio serbai neatsigavo

Po šių rungtynių tepraėjus 15 valandų nusiminusių slovėnų ketvirtadienį laukė jau kita akistata – šeimininkai su serbais kovojo dėl 5–8 vietų. Kaip parodė rungtynės, Dušano Ivkovičiaus treniruojami serbai po nokauto ketvirtfinalyje dar nespėjo atsitokėti. Slovėnai laimėjo įtikinamai – 92:74 – ir pelnė bilietą į kitų metų pasaulio čempionatą.

B.Maljkovičiaus komanda intrigą panaikino jau pirmame kėlinyje, įgijo 18 taškų persvarą (28:10), o paskui peržengė ir dvidešimties taškų ribą (60:37). Serbijos komandai pavykdavo tik kiek sumažinti skirtumą. Šeimininkus į pergalę vedė 23 taškus pelnęs Zoranas Dragičius.

KETVIRTFINALIAI

Kroatija - Ukraina 84:72 (22:22, 29:13, 19:26, 14:11). Kroatija: K.Simonas 23 tšk., B.Bogdanovičius 14, D.Markota 12, R.Ukičius 9, D.Šaričius ir D.Rudežas po 7; Ukraina: E.Jeteris 19, V.Kravcovas 15, S.Gladyrius 13 (9 atk. kam.), K.Natiažka 10, O.Lopovyjus 7.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 17/34 (50 proc.) ir 23/38 (60 proc.), tritaškiai - 10/23 (43,5) ir 3/22 (14), baudos - 20/28 (71) ir 17/25 (68), kamuolys atkovotas 30 ir 39 kartus, rezultatyviai perduotas 22 ir 12, perimtas 7 ir 6, prarastas 9 ir 17 kartų.

Slovėnija - Prancūzija 62:72 (12:10, 12:16, 21:24, 17:22). Slovėnija: G.Dragičius 18 (3-1/6, 6 rez. perd., 4 kld.), Z.Dragičius 12, B.Nachbaras 10, J.Blažičius ir D.Lorbekas po 8; Prancūzija: T.Parkeris 27 (2-8/18), N.Batumas 14, B.Diaw 10, M.Gelabale 7.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 17/42 (40,5 proc.) ir 23/53 (43 proc.), tritaškiai – 6/25 (24) ir 3/10 (30), baudos – 10/12 (83) ir 17/23 (74), kamuolys atkovotas 39 ir 46 kartus, rezultatyviai perduotas po 9, perimtas 2 ir 6, prarastas 11 ir 12 kartų.

DĖL 5-8 VIETŲ

Serbija – Slovėnija 74:92 (16:30, 19:23, 20:18, 19:21). Serbija: N.Krstičius 16, D.Gagičius 12, B.Bogdanovičius 11, N.Nedovičius 8, V.Mičičius 7; Slovėnija: Z.Dragičius 23 (9 atk. kam.), J.Blažičius ir G.Dragičius po 15, M.Begičius 10, J.Balažičius 9.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 22/46 (48 proc.) ir 13/31 (42 proc.), tritaškiai – 2/18 (11) ir 11/27 (41), baudos – 24/32 (75) ir 33/42 (79), kamuolys atkovotas 43 ir 38 kamuolys, rezultatyviai perduotas 9 ir 16, perimtas 1 ir 6, prarastas 10 ir 7.