Kova dėl vietos po saule

2009 12 17 0:00
Per jaunųjų krepšininkų mūšį "Perlas" (juoda apranga) nugalėjo "Aisčius".
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

"Kalnapilio - Lietuvos krepšinio lygos" čempionate antradienį vyko aršūs mūšiai.

Kol kas savo gerbėjus liūdina Kėdainių "Nevėžio" ekipa. Kėdainiškių sąskaitoje - tik 1 pergalė ir net 7 pralaimėjimai.

Per daug klaidų.

"Nevėžio" krepšininkai užvakar namie neprilygo Utenos "Juventus" komandai - 54:70 - ir išliko priešpaskutinėje 12 vietoje. Praėjusį sezoną "Nevėžis" LKL rungtyniavo kur kas geriau - per 20 mačų iškovojo 14 pergalių.

Šeimininkai "Juventus" krepšį atakavo vos 31 proc. tikslumu - tikslą pasiekė 19 metimų iš 56, suklydo net 25 kartus. "Per dažnai klydome. Antrame kėlinyje praradome žaidybinę drausmę ir leidome varžovams pabėgti. Gaila, kad vis dar nerandame vienas kito aikštelėje", - nusiminęs kalbėjo "Nevėžio" treneris Nerijus Zabarauskas.

Reiklusis "Juventus" treneris Gintaras Kručkauskas reiškė saviškiams priekaištus, nors šie ir laimėjo rungtynes: "Kai kurie žaidėjų sprendimai sukėlė mano pasipiktinimą. Visada aiškinu, kad reikia rungtyniauti visas keturiasdešimt minučių, ir visi, esantys aikštėje, turi priimti gerus sprendimus."

"Neptūnas" paskandino varžovus

Pastaruoju metu sėkmingai žaidžiantis Klaipėdos "Neptūnas" namie net 31 taško skirtumu - 97:66 - sutriuškino Panevėžio "Techasą". Rungtynėms įpusėjus komandas dar skyrė tik 7 taškai (49:42), tačiau trečiame kėlinyje šeimininkai nokautavo varžovus ir per kelias minutes pabėgo į priekį 77:46.

"Per pertrauką turėjome su krepšininkais labai rimtą pokalbį, nes pirmą rungtynių dalį neįgyvendinome savo planų, klydome gindamiesi. Klaidas ištaisėme ir žaidimas pagerėjo", - sakė nugalėtojų treneris Paulius Juodis.

"Neptūnas" akivaizdžiai pranoko "Techasą" ir kovodamas po krepšiais. Šeimininkai atkovojo 47 kamuolius, o svečiai - vos 26.

Drama Alytuje

Atkakliausios turo rungtynės vyko Alytuje. Čia vietos komanda susigrūmė su Prienų "Rūdupiu". Svečiai dar iki pertraukos pribloškė šeimininkus - nutolo 19 taškų skirtumu (43:24). Tačiau alytiškiai rado jėgų likviduoti tokį taškų deficitą ir 32 minutę pasivijo varžovus - 69:69. Vis dėlto Prienų komanda geriau sužaidė mačo pabaigą ir šventė pergalę 79:77.

"Per antrą rungtynių dalį atsipalaidavome, pradėjome vaikiškai klysti, - aiškino "Rūdupio" treneris Virginijus Šeškus. - Leidome varžovams įsivažiuoti, o vėliau juos buvo sunku sustabdyti."

Vilniečių pergalės

Antradienį pergalės iškovojo dvi sostinės komandos - "Sakalai" ir "Perlas". "Sakalai" savo arenoje 89:77 palaužė Marijampolės "Sūduvą" ir nutraukė šios ekipos šešių laimėjimų seriją. Vilniečiai taikliai atakavo iš toli - pataikė 12 iš 29 tritaškių. 5 tolimus metimus iš 6 sėkmingai atliko Virginijus Sirvydis.

Per jauniausių LKL komandų dvikovą "Perlas" 75:68 įveikė lygos autsaiderius Kauno "Aisčius". Nugalėtojai akivaizdžiai pranoko varžovus kovodami dėl atšokusio kamuolio - 45 ir 28. Kai

"Perlo" treneriu tapo latvis Robertas Štelmaheris, klubas Lietuvos čempionate laimėjo jau antras rungtynes iš eilės.

Klaipėdos "Neptūnas" - Panevėžio "Techasas" 97:66 (24:22, 25:20, 31:7, 17:17). V.Petkus 17, O.Kurauskas ir R.Streikus po 15; E.Ežerskis 20, S.Galdikas 15, L.Lukoševičius 11.

Vilniaus "Sakalai" - Marijampolės "Sūduva" 89:77 (18:25, 25:21, 27:17, 19:14). P.Joneliūnas 23, G.Leonavičius ir V.Sirvydis po 17; R.Broadusas 20, A.Kieža 15, R.Danys 11.

Kėdainių "Nevėžis" - Utenos "Juventus" 54:70 (16:19, 10:17, 7:14, 21:20). G.Maciulevičius 12, E.Dimša 11, R.Grinius 8; J.Elvikis 16, D.Pakamanis 13, Ž.Urbonas 10.

"Alytus" - Prienų "Rūdupis" 77:79 (17:19, 7:24, 24:17, 29:19). S.Kazevičius 34, P.Kleiza 10, V.Tatarūnas 9; G.Maceina 23, G.Jankauskas 17, G.Andrijauskas 11.

Vilniaus "Perlas" - Kauno "Aisčiai" 75:68 (13:13, 21:12, 24:20, 17:23). T.Šležas 15, Ž.Kelys 12, E.Bendžius 11; M.Valukonis ir G.Žylė po 13, G.Kurtinaitis 12.