Kovas pradeda didysis aštuonetas

2013 09 18 6:00
Suomijos ekipos lyderis G.Lee (atakuoja) daugiausia prisidėjo prie įspūdingos pergalės prieš slovėnus. fibaeurope.com nuotrauka

Slovėnijos sostinėje Liublianoje pirmadienį baigėsi Europos vyrų krepšinio čempionato antrojo etapo varžybos ir paaiškėjo ketvirtfinalio poros.

Šiandien „Stožices“ arenoje 18.30 val. pirmos ketvirtfinalyje susikaus Serbija ir titulą ginanti Ispanija, 22 val. Slovėnija stos prieš Prancūziją. Ketvirtadienį 18.45 val. prasidės Kroatijos ir Ukrainos rungtynės, o 22 val. dėl paskutinio kelialapio į pusfinalį varžysis Jono Kazlausko treniruojama Lietuvos rinktinė ir Italija.

Pergalės atveju lietuviai penktadienį pusfinalyje susikautų su ukrainiečių ir kroatų poros nugalėtoju.

Aštuonios ekipos kovos ne tik dėl „EuroBasket 2013“ apdovanojimų, bet ir dėl kelialapių į kitąmet Ispanijoje vyksiantį pasaulio čempionatą. Juos pelnys šešios rinktinės. Jei į šešetą pateks ispanai, kelialapis atiteks ir septintąją vietą užėmusiai komandai.

Aštuntfinalio etapo F grupės varžybos pirmadienį baigėsi netikėtai. Vietą atkrintamosiose varžybose jau anksčiau užsitikrinę šeimininkai slovėnai nelauktai 76:92 pralaimėjo antradienį namo išvykusiems suomiams. Net 17 iš 32 tritaškių pataikę Suomijos krepšininkai iškovojo antrą pergalę ir grupėje iš penktosios vietos išstūmė graikus. Pastarieji užvakar po dviejų pratęsimų 88:92 neatsilaikė prieš pirmąją vietą grupėje užėmusius kroatus.

Didžiausio susidomėjimo Lietuvoje sulaukė Ispanijos ir Italijos dvikova, nes nugalėtoja bus mūsiškių varžovė ketvirtfinalyje. Kai ketvirto kėlinio pradžioje po Sergio Rudriguezo taiklaus metimo Ispanijos rinktinė pirmavo 15 taškų (60:45), atrodė, kad intriga baigėsi ir lietuviams teks labiausiai nepageidaujama varžovė Ispanija. Tačiau po ilgosios pertraukos italai pamažu ėmė mažinti skirtumą, o kai S.Rodriguezas prametė abi baudas, Italijai atsirado galimybė išplėšti pratęsimą. Tai ir padarė Luigi Datome – 70:70. Per papildomas penkias minutes aikštelėje jau dominavo Italijos krepšininkai, jie ir iškovojo pergalę - 86:81.

„Mažiausia mūsų svajonė - ketvirtoji vieta“, – po dramatiškos pergalės sakė italų strategas Simone Pianigiani, tarsi pasiųsdamas Lietuvos krepšininkams pavojaus žinutę.

F GRUPĖ

Kroatija – Graikija 92:88 (16:17, 20:17, 15:16, 19:20; 7:7; 15:11). B.Bogdanovičius 22, A.Tomičius 15 (12 atk. kam.), R.L.Ukičius 14, D.Draperis 13; Y.Bourousis 21, V.Spanoulis 18, N.Zisis ir K.Kaimakoglou po 14.

Italija – Ispanija 86:81 (24:12, 13:25, 8:19, 25:14; 16:11). A.Gentile 25 (1–11/11), P.Aradori 17, M.Belinelli 16 (8 atk. kam.), L.Datome 11; M.Gasolis 32 (10 atk. kam.), S.Rodriguezas 18, J.Calderonas, V.Claveras ir S.Llullas po 5.

Suomija – Slovėnija 92:76 (22:26, 20:16, 29:14, 21:20). G.Lee 17, M.Koivisto (3–4/8) ir S.Salinas (3–4/6) po 16, P.Koponenas 14; B.Nachbaras 15, J.Blažičius 14, Z.Dragičius, D.Lorbekas ir G.Vidmaras po 7.