Krepšininkai palaužė Afrikos čempionus

2016 08 10 3:00
Vyauto Dranginio nuotrauka

Lietuvos krepšinio rinktinė žengė dar vieną žingsnelį link olimpiados ketvirtfinalio etapo. B grupės antrojo turo rungtynėse lietuviai rezultatu 89:80 (13:16, 23:25, 29:13, 24:26) palaužė pajėgiausią Afrikos rinktinę Nigeriją.

Savo kovą krepšininkai Rio de Žaneire pradėjo kai Lietuvoje buvo gili naktis. Nemiegančius aistruolius jie privertė pasinervinti, tačiau galiausiai aikštę paliko pakeltomis galvomis.

BRAIŽAS. „Nigerijos rinktinė mėgsta greitą žaidimą. Jie meta į krepšį pasitaikius pirmai progai. Turime būti pasiruošę netikėtiems metimams nuo pirmos atakos sekundės“, – prieš rungtynes žaidėjus perspėjo trenerio Jono Kazlausko asistentas Gintaras Krapikas. Atletiški Nigerijos krepšininkai taip ir žaidė – jie gynėsi itin kibiai ir pasitaikius bent menkiausiai progai, stengėsi suregzti žaibišką ataką. Pirmoje rungtynių dalyje afrikiečiams sekėsi atakuoti iš toli (6 iš 13 tritaškių), tad įpusėjus dvikovai tai leido jiems turėti 5 taškų pranašumą (36:41).

LŪŽIS. Nuo pirmųjų rungtynių minučių aikštėje užvirė atkakli ir lygi kova, pirmaujanti komanda keitėsi dažnai. Lūžis rungtynėse įvyko trečio kėlinio viduryje. Per kelių minučių žaidimo atkarpą lietuviai spurtavo 12:0 ir atitrūko 59:49. Nuo šios akimirkos mūsiškiai kontroliavo situaciją. Nigerijos rinktinė likus žaisti mažiau nei minutę buvo priartėjusi iki 5 taškų (84:79), bet Lietuvos ekipa realizavo baudų metimus ir tuoj pat truktelėjo į priekį.

LYDERIAI. Vienu iš pagrindinių pergalės kalviu tapo J. Mačiulis. Per 24 minutes jis spėjo surinkti 21 tašką (3/3 tritaškių), o net 14 iš jų Jonas pelnė įspūdingame trečiame kėlinyje ir labiausiai prisidėjo prie lemiamo spurto. Įžaidėjas Mantas Kalnietis taip pat surinko 21 tašką ir atliko net 12 rezultatyvių perdavimų.

PAVOJINGIAUSIAS. Lietuvos rinktinės treneriai pavojingiausiu varžovų žaidėju nurodė 206 cm ūgio puolėją Ike Diogu. Buvęs NBA krepšininkas siautėjo po krepšiais per pirmus du kėlinius, kai surinko 11 taškų ir sugriebė 3 kamuolius. Tačiau po didžiosios pertraukos Domantui Saboniui ir Pauliui Jankūnui pavyko pristabdyti varžovų lyderį. Per 3 ir 4 kėlinius I. Diogu pridėjo 8 taškus, tačiau beveik visus – kai Lietuva jau buvo atitrūkusi toli į priekį.

PO LENTA. Nors Nigerijos rinktinė yra itin atletiška, grumtynėse po lenta dominavo lietuviai. Kovą dėl atšokusių kamuolių jie laimėjo 38:29. 14 po varžovų krepšiu nugriebtų kamuolių leido kartoti metimus. Lietuvos krepšininkai šiame mače pataikė 53 proc. dvitaškių (24/45) ir 40 proc. tritaškių (8/20).

TAŠKAI. Po 21 tašką surinkę J. Mačiulis ir M. Kalnietis svariausiai prisidėjo prie antrosios pergalės. 12 taškų įmetė Renaldas Seibutis, 10 – Jonas Valančiūnas, po 8 – Mindaugas Kuzminskas ir D.Sabonis, 7 – P. Jankūnas, 2 – Antanas Kavaliauskas. Nigerijos rinktinės gretose išsiskyrė I. Diogu (19 tšk.), M. Umeh (17) ir A. Aminu (12).

B GRUPĖ. Kitas rungtynes mūsų krepšininkai žais penktadienį paryčiais. Lietuvos laiku 4:30 val. jie susitiks su Argentinos rinktine. Vėliau dar lauks akistatos su Ispanijos ir Kroatijos komandomis.