Krepšininkai pažadėjo valdyti emocijas

2007 08 22 0:00

"Reikia valdyti emocijas - išnaudojame per daug energijos ir dar turime labai brangiai sumokėti", - po pirmosios nesėkmės "Akropolio" tarptautiniame turnyre sakė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas.

Lietuvos rinktinei nepavyko nutraukti nesėkmių serijos. Graikijos sostinėje Atėnuose Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pirmadienį 71:78 (15:18, 17:18, 25:17, 14:25) pralaimėjo turnyro varžybų šeimininkei bei Senojo žemyno čempionų titulą ginsiančiai Graikijos ekipai.

Ginčai su teisėjais

Emocijų ir šįkart netrūko: jau 6 minutę techninę pražangą už replikas teisėjui gavo Šarūnas Jasikevičius. Paskutinis ketvirtis Lietuvos rinktinei prasidėjo skausmingai - techninė pražanga R.Butautui už reakciją į teisėjų sprendimą, ir graikai per 40 sekundžių išlygina rezultatą. Po kelių akimirkų teisėjai "apdovanoja" trečia pražanga Lietuvos suolelį, ir graikai jau pirmauja. Lietuvos žaidėjų emocijos pilasi per kraštus, o šeimininkai tuo sėkmingai naudojasi. Sužaidus 35 minutes Graikijos komanda susikūrė jau 11 taškų persvarą (70:59). Nors pabaigoje mūsiškiams pavyko kiek sumažinti skirtumą, pergalę 78:71 šventė aikštės šeimininkai.

Lietuvos rinktinei 18 taškų pelnė Ramūnas Šiškauskas, 14 - Šarūnas Jasikevičius (pataikė visus 4 tritaškius), 10 - Kšyštofas Lavrinovičius, 8 - Darius Songaila, 6 - Rimantas Kaukėnas, 5 - Robertas Javtokas (9 atk. kam.), po 4 - Linas Kleiza ir Darjušas Lavrinovičius (7 atk. kam.), 2 - Donatas Slanina.

Iš nugalėtojų sėkmingiausiai rungtyniavo Antonis Fotsis (23 tšk.), Lazarosas Papadopoulosas (13), Dimitris Diamantidis (10), Theodorosas Papaloukasas ir Vasilis Spanoulis (po 9). Beje, pastarasis krepšininkas, praėjusį sezoną praleidęs Hiūstono "Rockets" klube, po metų pertraukos grįžta į tėvynę. Įžaidėjas pasirašė trejų metų sutartį su ULEB Eurolygos čempione Atėnų "Panathinaikos" ekipa. Sutarties vertė - 5 mln. eurų.

Per daug klaidų

Tai buvo jau aštuntosios Lietuvos krepšininkų kontrolinės rungtynės bei penktasis pralaimėjimas.

Palyginti dvikovas su Ispanija, Lietuvos rinktinės gynyba buvo kur kas kibesnė ir geresnė, tačiau gausybė klaidų puolant neleido lietuviams tuo pasinaudoti. Vien per pirmąsias dvidešimt minučių Lietuvos komanda padarė 14 klaidų.

"Sunku tikėtis pergalės, kai per rungtynes padarai 22 klaidas, ir dar gauni tris technines pražangas. Manau, kad žaisdami su tokiais varžovais, negalime klysti daugiau nei 10 kartų, - dėl klaidų išgyveno R.Butautas. - Tačiau net ir su tokiais minusais šiandien vis tiek turėjome šansą laimėti. Viskas vyko lyg ir neblogai, tačiau vienu momentu vėl patekome į duobę. Gal žaidėjus išmušė iš vėžių techninės pražangos, bet tai nieko nekeičia."

Treneris pasidžiaugė radęs ir teigiamų dalykų: "Skirtingai nei per ankstesnes rungtynes su ispanais, šiandien kovojome iki pabaigos. Komanda nepalūžo."

Į klausimą, ar tai, jog šįkart mūsiškiai praleido mažiau taškų, nei per abejas rungtynes Ispanijoje, yra gerėjančios gynybos ženklas, Lietuvos rintinės treneris atsakė: "Žaidžiant su graikais reikia gintis kitaip, nei rungtyniaujant su Ispanijos rinktine. Manau, kad gynybinės schemos pradeda veikti. Reikia tik geriau nušlifuoti atskirus momentus. Per dažnai praleidžiame taškus paskutinėmis kėlinių sekundėmis. Vos įgyjame persvarą, kažkaip sustojame, tarsi atsipalaiduojame, nors dar nieko nepasiekėme."

J.Mačiulis aklimatizavosi

Prie rinktinės sekmadienį prisidėjęs universiados aukso medalio laimėtojas Jonas Mačiulis rungtynių su Graikija dieną kartu su kitais rinktinės žaidėjais dalyvavo rytinėje treniruotėje. Vis dėlto treneriai, norėdami leisti puolėjui geriau aklimatizuotis po ilgos kelionės iš Bankoko, Jono rungtynėms su Graikija neregistravo.

Slovėnų pergalė

Per pirmas "Akropolio" taurės turnyro rungtynes susitiko Slovėnijos ir Italijos rinktinės. Antroje dvikovos dalyje slovėnai buvo įgiję net 18 taškų persvarą, tačiau ketvirtą kėlinį italams beveik pavyko išlyginti rezultatą. Galiausiai tiksliau sužaidę per paskutines minutes pergalę 84:81 (19:20, 22:16, 28:18, 15:27) iškovojo Slovėnijos krepšininkai. Jų ekipoje dėl nedidelės kojos traumos nežaidė vienas lyderių Jaka Lakovičius.

Daugiausia taškų nugalėtojams pelnė Matjažas Smodišas (13), Radoslavas Nesterovičius (12) ir Goranas Jagodnikas (11). Italijos rinktinėje rezultatyviausi buvo Marco Belinelli (20) ir Mateo Soragna (16). Būtent su Slovėnija vakar vakare susitiko Lietuvos rinktinė.

Kova dėl kelialapio

Kovoje dėl vienintelio kelialapio į Europos čempionatą

kvalifikacinio turnyro B grupėje trečiąją pergalę iš eilės iškovojo lyderė Estijos ekipa, ji namie 68:54 (12:18, 25:16, 18:11, 13:9) įveikė pergalių neturinčią Švedijos rinktinę. 18 taškų nugalėtojams pelnė Martinas Muurseppas, 12 - Valmo Kriisa. Iš svečių sėkmingiausiai žaidė Kenny Grantas (11 tšk.).