Krepšininkai turnyrą pradėjo nugalėdami slovėnus

2009 08 20 0:00
Per rungtynes su slovėnais rinktinės treneris R.Butautas išmėgino dvylika krepšininkų.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Europos krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vakar pergale pradėjo keturių komandų tarptautinį turnyrą.

Ispanijoje stovyklaujantys mūsų krepšininkai per pirmas turnyro rungtynes Sevilijoje 81:75 (22:17, 21:18, 24:23, 14:17) nugalėjo Slovėnijos rinktinę.

16 taškų nugalėtojams pelnė Marijonas Petravičius, 12 - Mindaugas Lukauskis, 11 - Kšyštovas Lavrinovičius. Iš varžovų išsiskyrė Jaka Lakovičius ir Goranas Dragičius, pelnę po 14 taškų.

Tai buvo jau trečiosios mūsų ekipos kontrolinės rungtynės besirengiant Europos pirmenybėms Lenkijoje. Prieš tai lietuviai, kovodami su latviais, pasidalijo po pergalę.

Vakar rungtynes pradėti rinktinės treneriai patikėjo Mantui Kalniečiui, Jonui Mačiuliui, Mindaugui Lukauskiui, Kšyštofui Lavrinovičiui ir Robertui Javtokui. Pirmuosius susitikimo taškus pelnė M.Kalnietis, į tai varžovai atsakė tuo pačiu ir ekipos pusę kėlinuko žengė koja kojon. Įpusėjus ketvirčiui po dviejų iš eilės tritaškių Slovėnijos rinktinė pirmąkart išsiveržė į priekį 12:9. Tačiau iš toli taikliai švystelėjo Andrius Mažutis, 5 taškus iš eilės surinko Marijonas Petravičius ir kėlinukas laimėtas 22:17. Mūsų ekipos treneriai drąsiai keitė žaidėjus - per pirmąsias 10 minučių aikštelėje pabuvojo 10 žaidėjų.

Antrojo ketvirčio pradžioje įspūdingą tritaškį su pražanga pataikęs Tomas Delininkaitis padidino skirtumą iki septynių taškų - 26:19. Netrukus įsisiautėjo R.Javtokas, įmetęs dvitaškį ir tritaškį. Po šių metimų komandas skyrė jau 11 taškų (32:21). Baigiantis kėliniui slovėnai, daugiausia J.Lakovičiaus pastangomis, priartėjo iki 4 taškų (34:30), tačiau paskutinės dvi minutės iki didžiosios pertraukos vėl priklausė mūsiškiams. Sulig sirena kamuolį galingai įdėjo L.Kleiza ir ilsėtis ekipos išėjo mūsiškiams pirmaujant 43:35.

Trečiajame ketvirtyje mūsų ekipos pranašumas nekėlė abejonių - 26 minutę komandas skyrė jau 15 taškų (59:44). Tačiau likusios kėlinio minutės lietuviams buvo tragiškos - slovėnai, naudodamiesi lietuvių klaidomis, priartėjo iki 5 taškų (63:58). Baigiantis kėlinukui mūsiškiams pavyko vėl šiek tiek atitolti - 67:58. Per paskutines 10 minučių slovėnai lipo mūsiškiams ant kulnų, tačiau buvo priversti pripažinti Lietuvos rinktinės pranašumą.

Šiandien Lietuvos rinktinė Ispanijoje išbandys jėgas su Didžiosios Britanijos krepšininkais.

Ispanijoje mūsų šalies rinktinė kurį laiką stovyklavo be L.Kleizos, kuris tuo metu apsilankė savo naujajame Pirėjo "Olympiakos" klube. Puolėjas į Graikiją atvyko atlikti medicininio patikrinimo, kad įsigaliotų sutartis. Kaip jau rašėme, L.Kleiza Graikijoje rungtyniaus du sezonus. Atvykęs į Pirėjų, L.Kleiza džiaugėsi žaisiantis šioje ekipoje: "Esu laimingas, kad žaisiu "Olympiakos". Negaliu prižadėti trofėjų, tačiau dėl jų kausimės."

Jo manymu, norint laimėti titulus, reikia gerai sustyguoto komandinio darbo. O pats jis mielai atliks trenerio užduotis ir darys viską, kas naudinga komandai.