Krepšininkės varžovėms nenuolaidžiavo

2009 06 08 0:00
D.Staugaitienės (kairėje) ir kitų Lietuvos rinktinės žaidėjų serbės vakar neįstengė sulaikyti.
Irmanto Sidarevičiaus (ELTA) nuotrauka

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė įspūdingai startavo vakar Latvijoje prasidėjusiame Senojo žemyno čempionate.

Pirmame Europos čempionato C grupės mače lietuvaitės Valmieroje net 22 taškų skirtumu - 71:49 - sutriuškino varžoves iš Serbijos.

Pirmavo visą susitikimą.

Rūtenio Paulausko auklėtinės pirmosios susitvarkė su startiniu jauduliu ir po Gintarės Petronytės dvitaškio bei įmestos baudos įsiveržė į priekį 3:0. Skirtumas palaipsniui vis augo, kol antrame kėlinyje du kartus pasiekė 15 taškų ribą. Poilsėti komandos išėjo švieslentėje puikuojantis rezultatui 38:25.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė dar labiau padidino pranašumą - 27 minutę po Aušros Bimbaitės tolimo šūvio atitrūko 20 taškų - 51:31.

Zoninį spaudimą panaudojusios serbės buvo priartėjusios iki 14 taškų, tačiau rimčiau pasipriešinti joms nepavyko. Likus žaisti dvi minutes lietuvaitės įgijo rekordinę 29 taškų persvarą - 71:42, tačiau iki finalinės sirenos leido varžovėms ją sumažinti.

Lietuvos krepšininkės šiose rungtynėse visiškai neutralizavo vieną Serbijos rinktinės lyderių Milicą Dabovič. 2007-ųjų pradžioje Vilniaus TEO komandoje rungtyniavusi įžaidėja šįkart per 18 minučių nepelnė nė taško ir prarado du kamuolius.

Išnaudojo ūgio persvarą

"Džiaugiuosi, kad nugalėjome startinį jaudulį. Puikiai sužaidėme gynyboje ir sustabdėme serbių lyderes, neleidome joms pelnyti daug taškų", - rungtynes portalui www.krepsinis.net komentavo R.Paulauskas.

Treneris nesistebėjo, kad dvi mūsų rinktinės aukštaūgės Gintarė Petronytė ir Eglė Staknevičienė kartu įmetė daugiau kaip pusę komandos taškų (39 iš 71). "Anksčiau pastebėjome, kad Serbijos rinktinė turi problemų žaisdama prieš aukštaūges. Varžovių stiprybė - gynėjos. Todėl stengėmės dominuoti baudos aikštelėje," - pažymėjo jis.

Rinktinės vairininkas pasidžiaugė, kad Valmieroje susirinko gausus būrys Lietuvos krepšinio sirgalių, kurie aktyviai palaikė savo komandą.

Turkiškas barjeras

Antrose C grupės rungtynėse šiandien Lietuva išbandys jėgas su viena čempionato autsaiderių laikoma Turkija. Šioje grupėje dar rungtyniauja Europos čempionės titulą ginanti Rusija.

"Turkijos rinktinė žaidžia savotišką krepšinį. Ji visą rungtynių laiką stengiasi spausti varžoves po visą aikštę, dažnai kaitalioja gynybos sistemas, mėgsta greitai kontratakuoti", - varžoves apibūdino R.Paulauskas.

Pergalė prieš turkes lietuvėms atvertų duris į antrojo etapo turnyrą.

Kitose vakar dienos rungtynėse A grupėje Slovakija 77:55 sutriuškino Ukrainą. B grupėje Graikija 59:43 pranoko Vengriją, o D grupės mače Baltarusija 81:76 palaužė Izraelio sportininkes.

Lietuva - Serbija 71:49 (16:10, 22:15, 14:13, 19:11). G.Petronytė 20, E.Staknevičienė 19, S.Valužytė 11, D.Staugaitienė 9, A.Čiūdarienė ir A.Bimbaitė po 6, V.Pacauskienė, M.Sauliūtė, G.Paugaitė ir R.Valentienė taškų nepelnė.; A.Perovič 11, S.Petrovič 8, T.Radočaj 7, J.Milovanovič ir M.Erič po 6, I.Ajanovič 5, I.Kresovič 4, M.Musovič 2.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 17/33 (52 proc.) ir 19/43 (42), tritaškiai 6/19 (32) ir 1/12 (8), baudos 19/26 (73) ir 8/14 (57). Kamuolys atkovotas 43 ir 25, rezultatyviai perduotas 11 ir 5, prarastas 18 ir 14, perimtas 9 ir 8 kartus.