Krepšininkų triumfas Europos jaunimo festivalyje

2007 07 30 0:00
Lietuvos krepšininkai džiaugiasi finale nugalėję kovinguosius ispanus.
Alfredo Pliadžio nuotrauka

Belgrade (Serbija) pasibaigusio IX Europos jaunimo (iki 17 metų) vasaros olimpinio festivalio vaikinų krepšinio varžybų nugalėtoja tapo Lietuvos penkiolikmečių rinktinė. Ji finale po įspūdingos kovos palaužė Ispanijos krepšininkus - 74:72 (24:10, 11:26, 21:18, 18:18).

Mūsų šalies komandoje rezultatyviausiai žaidė Vytenis Čižauskas, jis pelnė 19 taškų ir atkovojo 14 kamuolių. Tad neatsitiktinai šis krepšininkas buvo pripažintas naudingiausiu finalo žaidėju. Mantas Partikas Lietuvos ekipai pridėjo 17 taškų, Dovydas Redikas - 14. Grupės varžybose lietuviai nugalėjo ispanus rezultatu 90:77.

Po dramatiško finalo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis sakė neabejojęs savo vaikinais: "Jautėme, kad galime laimėti. Pasitikėjimas savo jėgomis didėjo kiekvieną dieną. Per finalą buvo smagu žaisti didžiulėje Belgrado arenoje (ten telpa 23 tūkst. žiūrovų - red. past.), palaikant visai Lietuvos delegacijai. Slėgė įtampa, bet laimėjome."

Medalius Lietuvos komandai, stebint visiems festivalio dalyviams, jau susirinkusiems į festivalio uždarymo ceremoniją, įteikė Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jacgue'as Rogge'as.

Iškart po krepšininkų apdovanojimo ceremonijos įvyko iškilmingas IX Europos jaunimo olimpinio festivalio uždarymas. Lietuvos vėliavą per uždarymą nešė bronzos medalį laimėjęs disko metikas Andrius Gudžius.

Olimpinė vėliava iškeliavo į Suomijos miestą Tamperę, kur po dvejų metų vyks X Europos jaunimo olimpinis festivalis.