Krepšinio aikštelėse

2007 06 19 0:00

GRAIKIJOS ČEMPIONATAS.

Per ketvirtas Graikijos vyrų krepšinio čempionato finalo rungtynes Arvydo Macijausko atstovaujamas Pirėjo "Olympiacos" klubas namie 78:68 (19:20, 22:24, 21:8, 18:16) nugalėjo Atėnų "Panathinaikos" komandą su Ramūnu Šiškausku bei Robertu Javtoku ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2:2. A.Macijauskas per beveik 27 minutes pelnė 8 taškus, atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo bei privertė varžovus prasižengti 5 sykius. Rezultatyviau už lietuvį iš šeimininkų žaidė po 17 taškų įmetę Sconnie Pennas ir Panagiotis Vasilopoulosas bei 10 surinkęs Giannis Bourousis.

Pralaimėjusiesiems R.Šiškauskas per beveik 33 min. pelnė 11 taškų ir rezultatyvumu komandoje nusileido tik Sani Bečirovičiui (17 tšk.).

Tik minutę aikštėje praleidęs R.Javtokas prametė abu baudų metimus ir sugriebė 2 kamuolius. Lemiamas - penktąsias - Graikijos krepšinio lygos finalo serijos rungtynes komandos žais rytoj Atėnuose.

Per ketvirtąsias rungtynes dėl bronzos medalių Salonikų "Aris" su Simonu Serapinu išvykoje po pratęsimo 88:92 (20:22, 15:19, 24:17, 18:19, 11:15) pralaimėjo Atėnų "Panionios" krepšininkams, kurie išlygino serijos iki 3 pergalių rezultatą 2:2. Lietuvis per 4 minutes pelnė 1 tašką, atkovojo 1 kamuolį, blokavo varžovo metimą ir kartą suklydo.

TARPTAUTINIS TURNYRAS.

Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė keturių ekipų turnyre Lione (Prancūzija) pralaimėjo visus tris susitikimus ir liko ketvirta. Paskutinę turnyro dieną jaunieji Lietuvos krepšininkai 91:98 (18:22, 21:27, 24:20, 28:29) nusileido bendraamžiams iš Prancūzijos, kurie užėmė antrąją vietą. Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje paskutinę turnyro dieną žaidęs Povilas Butkevičius pelnė 18 taškų ir po krepšiais atkovojo 9 kamuolius. Po 16 taškų surinko Tomas Černeckis ir Evaldas Baniulis, 13 - Remigijus Trakimas, 12 - Karolis Petrukonis (12 atkovotų kamuolių).

Pirmą turnyro dieną lietuviai 81:89 nusileido Izraelio vaikinų krepšinio rinktinei, o šeštadienį 85:96 turėjo pripažinti Bulgarijos bendraamžių pranašumą. Turnyro nugalėtoja tapo Izraelio rinktinė. Ji paskutinę dieną 88:59 sutriuškino trečiojoje vietoje likusią Bulgarijos ekipą.

Europos jaunimo vaikinų krepšinio čempionatas liepos 6-15 dienomis vyks Slovėnijoje bei Italijoje, o lietuvių varžovai B grupėje bus Turkijos, Rusijos ir Graikijos bendraamžiai.