Krepšinio virtuozai laukia ketvirtfinalio

2008 08 18 0:00
Po mačo su kroatais Lietuvos krepšininkai tapo vienvaldžiais A grupės lyderiais.
AFP/Scanpix nuotraukos

Tris kėlinius prastai žaidę, tačiau per paskutines dešimt minučių fantastišką reginį pateikę Lietuvos krepšinio virtuozai įveikė kroatus ir Pekino žaidynių krepšinio turnyre užsitikrino pirmąją vietą A grupėje. Tad šios dienos paskutinis mačas grupėje su Australija jau nieko nelems.

Mūsų krepšininkai per ketvirtas A grupės rungtynes 86:73 po atkaklios kovos nugalėjo Kroatijos komandą. "Treneriai manimi pasitikėjo, leido daug žaisti", - po pergalės kuklinosi rungtynių didvyris, olimpinių žaidynių debiutantas Mindaugas Lukauskis.

Ketvirtasis kėlinys - grožio imperija

Po trijų kėlinių kroatai pirmavo 62:58. Per tą laiką tik M.Lukauskis buvo pelnęs dviženklį taškų kraitį - 20. Tačiau per paskutinį ketvirtį ir vėl Pekine savo meistriškumą pademonstravo Linas Kleiza, įspūdingai sužaidė Simas Jasaitis. L.Kleiza ketvirtame kėlinyje pataikė 4 tritaškius iš eilės. Tai, kas darėsi per paskutinį kėlinį, įaudrino visus. Net kroatus. Bet ne vietos žiūrovus. Šie, tarsi iš anksto užprogramuoti, plojimais palaikė kroatus. Nepaisant to, jog Kinijos krepšinio rinktinę treniruoja Jonas Kazlauskas, olimpiados šeimininkams Lietuvos vardas dar nelabai žinomas. Paradoksas, tačiau kinai per krepšinio varžybas ploja ne krepšinio religijos atstovams.

Lietuvos rinktinei 20 taškų pelnė: M.Lukauskis (2-4/5, 3-3/4, 1-3/4), L.Kleiza - 18 (3-4/6), S.Jasaitis - 12, Š.Jasikevičius - 9 (6 rez. perd.).

Iš kroatų labiausiai pasižymėjo R.Ukičius - 13 tšk., Z.Planičius - 11 ir M.Baničius - 10.

Kroatų ekipai dėl traumos padėti negalėjo buvęs žalgirietis Marko Popovičius. Penktadienį paaiškėjo, jog dėl čiurnos traumos jam olimpinės žaidynės jau baigėsi. Traumą jis patyrė per dvikovą su Argentina. Iki tol per trejas Pekino krepšinio turnyro rungtynes Popovičius vidutiniškai pelnė 10 taškų.

Treneris atsiprašė

Po rungtynių didžiausio žurnalistų dėmesio sulaukė M.Lukauskis, L.Kleiza ir tradiciškai - Šarūnas Jasikevičius, kurį morališkai palaiko į Pekiną atvykę jo tėvai.

Netikėta "dovanėle" kroatams tapęs M.Lukauskis sakė, jog iš pradžių ekipai nesisekė atkovoti kamuolių, įsivelta į varžovų pasiūlytą žaidimą. Tačiau po to lietuviai pradėjo karaliauti kovodami dėl kamuolio po krepšiais, o pasirinktas pozicinis krepšinis davė skanių vaisių.

Kalbėdamas apie paskutines grupės rungtynes su australais, kurios mūsų komandai jau nieko nelemia, Mindaugas patikino, jog pergalės varžovams atiduoti neketina. "Stengsimės laimėti visas rungtynes", - teigė Vilniaus "Lietuvos ryto" žaidėjas.

Lietuvos rinktinės treneris Ramūnas Butautas pabrėžė, jog dvikova su kroatais buvo labai įtemta. "Kroatai turi daug talentingų žaidėjų, patyrusį trenerį, kuris labai gerai žinomas Europoje. Varžovai labai gerai gynėsi, ko mes nepadarėme, - sakė R.Butautas. - Taip pat nusileidome kovodami dėl kamuolio. Po pertraukos atlikome keletą pakeitimų žaidime, pradėjome agresyviau gintis. Žaidėme komandinį krepšinį."

Kroatijos rinktinės treneris Jasminas Repeša po rungtynių atsiprašė krepšinio gerbėjų už paskutines šešerias minutes. Pasak jo, auklėtiniai bandė vienodu ritmu žaisti visas keturiasdešimt minučių, tačiau žaidėjai prarado koncentraciją, leido lietuviams įsimėtyti. "Lietuvos komandos žaidėjai dar kartą įrodė, kad yra vieni rimčiausių pretendentų į medalius šiose žaidynėse", - reziumavo Kroatijos rinktinės treneris.

Šiandien 6 valandą ryto Lietuvos laiku mūsų šalies komanda susitinka su Australija.

Rusai pažeminti

Į ketvirtfinalį iškopė olimpiados šeimininkai Kinijos krepšininkai. J.Kazlausko treniruojami kinai per ketvirtojo turo B grupės rungtynes 59:55 (19:9, 8:22, 20:8, 12:16) įveikė Vokietijos ekipą. Tai buvo antroji kinų pergalė, padėjusi užsitikrinti vietą ketvirtfinalyje. Kinijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Yao Mingas, jis pelnė 25 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Iš vokiečių vėl pasižymėjo Dirkas Nowitzkis, jo sąskaitoje 24 taškai (2-4/13, 3-3/7), 17 atkovotų kamuolių ir 7 klaidos.

Tačiau didžiausias turnyro netikėtumas - Europos čempionų Rusijos krepšininkų fiasko. Eidami į Lietuvos ir Kroatijos rinktinių rungtynes matėme, kad Rusijos krepšinio gerbėjai areną palieka niūrūs lyg žemę pardavę. "Jūsų komanda labai gera", - LŽ žurnalistui sakė vienas rusų aistruolis. Netrukus paaiškėjo ir jo nuotaikos paslaptis - A grupėje Australijos rinktinė 95:80 (27:16, 22:17, 20:22, 26:25) nugalėjo Rusiją ir išbraukė ją iš pretendenčių į olimpinius medalius. Jau pirmame kėlinuke įgytą 11 taškų persvarą australai brangino ir neleido varžovams per likusį laiką jos sumažinti. Šaltakraujiškai žaidę Žaliojo žemyno atstovai susitikimo pabaigoje buvo įgiję ir 20 taškų (82:62) persvarą. Į pergalę Australijos kontinento atstovus vedė Andrew Bogutas (8 atk. kam.) ir CJ Brutonas 3-(4/8, 1-8/8 baudų, 6 rez. perd.), pelnę po 22 taškus."Lietuvos ryto" žaidėjas Mathew Nielsenas surinko 11 taškų. Pažemintiems rusams 21 tašką pelnė Viktoras Chriapa (3-6/6, 9 atk. kam.). 6 taškus surinko Rusijos pilietybę turintis amerikietis J.R.Holdenas.

Rusijos rinktinės treneriui Davidui Blattui per spaudos konferenciją beliko tik prisiimti atsakomybę dėl prasto žaidimo: "Nusiimu kepurę prieš Australijos rinktinę. Visi esame labai nusivylę, bet mane labiausiai jaudina, kodėl rungtyniavome taip prastai. Pekine nežaidėme taip, kaip pernai Europos čempionate. Tačiau gyvenimas nesibaigia, rytoj ateis nauja diena."

"Dvejas rungtynes pralaimėjome, nes nesugebėjome atkovoti kamuolių. O per susitikimą su australais nesusikaupėme", - taip pasirodymą Pekine vertino vienas Rusijos rinktinės lyderių Andrejus Kirilenka. - Europos čempionate buvome viena geriausių komandų kovoje dėl kamuolių, o čia esame vieni blogiausių."

Ketvirtajame ture eilinę pergalę iškovojo JAV rinktinė, B grupės lyderių dvikovoje nesunkiai 119:82 (31:22, 30:23, 25:18, 33:19) įveikusi Ispanijos krepšininkus. JAV komanda, kaip ir Lietuvos, jau užsitikrino pirmąją vietą grupėje, o pirmą sykį pralaimėję ispanai turėtų likti antri.

Per kitas B grupės rungtynes Graikija 102:61 (12:11, 28:14, 38:14, 21:19) sutriuškino Angolos komandą, o A grupėje argentiniečiai 97:82 autsaiderį Iraną.

STATISTIKA

Lietuva- Kroatija 86:73 (13:15, 29:30, 16:17, 28:11).

Lietuva: M.Lukauskis 20 (4/5 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 3/4 baudų), L.Kleiza 18 (2/4 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 2/2 baudų, 4 atk. kam.), S.Jasaitis 12, Š.Jasikevičius 9 (6 rez. perd.), K.Lavrinovičius 8 (7 atk.kam.), R.Javtokas 7, R.Šiškauskas 7 (4 atk. kam.), M.Petravičius 5 (4 atk. kam.), R.Kaukėnas per 10 minučių taškų nepelnė, J.Mačiulis, D.Lavrinovičius ir M.Prekevičius aikštelėje nepasirodė.

Kroatija: R.L.Ukičius 13 (1/6 tritaškių), Z.Planiničius 11, M.Baničius 10 (7 atk. kam.), D.Kusas8 , K.Lončaras 8, M.Rozičius 8.